Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki materiał się nada?
Autor Wiadomość
lisekdt 


Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 259
Skąd: Iłowa
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 15:47   

nieprawda mój brat ma takiego i najebał 200 tyś. km i nic jedyna rzecz to wymienił łańcuszek rozrządu i klepał zawór ale podlaliśmy mu dwa razy oleju i jakoś przestał.
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 07, 2010 21:24   

lisekdt, we wszystkim zdarzają się lepsze i gorsze "okazy".
O SC tym 900 słyszałem dużo złego, a o wersji sporting(chyba silnik 1.1) to na co dzień widzę jak gościu go katuje a on dalej jeździ ;)
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Sro Lip 28, 2010 23:22   

tak ja tez jeżdziłem 900 na gazie i to dopiero silnik łykał olej chłodnica wode i tak co 1000 km trza było wszystkiego dolewać i ogólnie wg mnie to padlina te silniki, ogólnie 1,1 to fajna sprawa kolega leciał tym 175 na obwodnicy miał jeszcze filmik ile na budziku było jak wyprzedzał wiec ogółnie to małe a szalone pudełko było. a co do silników to masz dość rozbudowany temat w Faq
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 29, 2010 15:24   

shaki27, Całe forum przeczytałem od deski do deski( no może nie cały off topic :p ) więc wiem co tam jest, a ja tu rzuciłem o tych silnikach bo mam właśnie uno, ale jeszcze jeździ i jest opłacone więc szkoda, albo właśnie CC stoi z skasowanym tyłem, ale go odradzacie wszyscy ;)
W sumie by zacząć budowę przodu to tylko muszę kupić profile, ale za nie w pobliskim składzie śpiewają sobie 10zł/m za profil 40x40 ścianka 2mm. Moim zdaniem troche przy drogo więc będę gdzie indziej szukał.
 
 
 
lisekdt 


Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 259
Skąd: Iłowa
Wysłany: Pią Lip 30, 2010 20:46   

niestety takie są ceny poszukaj może znajdziesz gdzieś taniej bo u mnie tyle wołają ale ścianka 3 mm
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 30, 2010 23:00   

No właśnie za 10zł z 2tyg temu wołali za ścianke 3mm. Nie wiem, czy przez ten czas zdrożała stal czy co... Mam dość niedaleko jeszcze 1 skład to tam mam nadzieję że będą mieli lepsze ceny bo sprzedają tylko rożne wyroby ze stali, a nie wszystko po trochu.
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Sob Lip 31, 2010 18:43   

Jeśłi tak ro rozumiem Cię że szkoda twego Fiacika a jeśli w dobrej cenie możesz kupic tego CC to bo bierz ogólnie CC można wyrwać od 300-500 w zalezności od regionu chociaż ja teraz jade na szrot po magiel i kolumne od CC za 50 PLN a tylko to chce z tego autka wiec nie musze całego bo zamierzam zainwestować w inny silnik.

a co do cen profili ogółnie mozna tak przeliczyć że ceny stali idą w góre bo złom na skupie też teraz podrożał wiec niedługo stal tez pujdzie bo skończą sie urlopy wakacyjne i zakłady zagraniczne ruszą pełną parą we wrześniu (czekam na ten czas by sprzedać swój złom)

na start by zacząć kup sobie ze 2 sztangi 40x40x3 i jeden 40x40x2 wyjdzie Cię to jakieś 200 ale już cos mozesz działać a potem będziesz dokupywał w zależności od tego co będziesz robił.
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 31, 2010 21:41   

Zrobię jak w planach ramę z profilu 40x40x2 bo mam trochę takiego w domu i dokupię też z 2 sztangi. Rurek mam coraz więcej, więc nich chyba nawet nie będę dokupował. CC stuknięty w tył dość porządnie więc za 200zł powinien go gość sprzedać. No ale nie poleca nikt tego silnika :/ Najwyżej zacznę budowę ramy, klatki, a do tyłu to wstrzymam się jak najdłużej i zobaczy się czy nie trafi się coś lepszego ;)
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 00:31   

No to będzie dobre rozwiazanie bo masz juz maglownice i kolumne z fiacika i 50 w kieszenie najmniej, potem mozesz przełożyć pedały i inne pierdoły które CI sie przydadzą a reszta pujdzie na złom i nawet z tego co dostaniesz może wyjsć wiecej niz 200 PLN

a odnośnie silnika ja tez jak na razie staram sie zrobić przód a potem męczyć tył bo czekam aż kasa sie uzbiera na jakiegoś konkretnego dawce z silnikiem :) a żem szalony to co najmniej te 100 PS musi dla mnie mieć :)
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 09:52   

Dla mnie to troszkę mocniejszy silniczek niż maluszek i można jeździć ;)
Jakbym części karoserii też sprzedawał na części to może nawet bym na tym zarobić ;)
Później do reszty dołożyć trochę złomu i wypchnąć na złom ;)
Tak koło 10 sierpnia może ruszę bo dojdzie wypłata na konto to będzie co wyciągać z konta :D

Co myślicie nad taką fiestą? http://otomoto.pl/ford-fiesta-C14286118.html
Bym mógł się dogadać z facetem by zrobić jazdę próbną czy silnik dobrze chodzi, Skrzynia nie jest zajechana. 500zł nie są aż takie duże pieniądze, a silnik jest małej pojemności czyli tak jak chce ;)
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 10:02   

to na upartego możesz wsadzić tego z CC a potem jak zobaczysz że mało mocy masz zaczniesz kombinować nad czymś mocniejszym i wtedy albo inny projekt zaczniesz robić albo wymienisz silnik, choć wiekszość stara sie sprzedać pierwszą maszynke jak ja zrobi bo wtedy wchodzi nowa koncepcja i usprawnień :) czyli doświadczenie które nabywamy przy pierwszej maszynie chcemy wykorzystac przy budowie następnej.

Więc kiedy zamierzasz zakupić pierwszy materiał na budowe Rybki ?:)
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 10:18   

Myślę że koło 7 sierpnia. Ten tydzień będę pracował, więc nici z wyjściem by złapać jakiś skład otwarty, a w następnym tygodniu znajdą się dni wolne więc sobie zakupię co nieco.
Jest jeszcze jeden małoduży problem ;/
Spawacz(ojciec ;) )nie za bardzo chce współpracować i za wszelką cenę chce bym to robił sobie na następny rok, a ja niestety słabo spawam i raczej nie podjął bym się pospawania sobie całej ramy. Trzeba wynegocjować że da się kilka razy przejechać to może zmieni zdanie :D
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 10:58   

Zrób inaczej zacznij budowe a jak zobaczy że masz chęci i zapał do tego to Co pomorze.
albo połap wszystko tak by sie trzymało "kupy" i wtedy poproś bo by pospawał Ci to konkretnie, Ja tak teraz robie że mam połapane że w miare sie trzyma (zwykła spawarka) a potem wywożę rame do znajomego spawacza na migomat by to konkretnie zrobił :)
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 12:41   

U mnie szczyt możliwości to połapanie tego wszystkiego by przy przenoszeniu się nie rozpadło ;) Ja niestety nigdzie nie mam dojścia do migomatu z prawdziwego zdarzenia, tylko do jakiś chińskich małych pseudomigomatów. No ale w robocie jest wirówka i może nią by się pospawało porządnie ramę.
Tak czy inaczej raczej nie ma siły bym nie zaczął budowy w te wakacje ;) Najwyżej skończę to wszystko w zimę, bez pośpiechu :D
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sie 01, 2010 13:42   

najwyżej? :hah: bardzo optymistyczny jesteś tylko zastanawiam się, jak Ty go chcesz robić bez spawarki chyba, że tym chińskim migomatem pospawasz i będzie trzymać, a wirówka świetna spawa bardzo mocne spawy i spawasz prądem stałym, a nie zmiennym tylko huczy z kilometra :hah:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax