Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasy 3 lub 4 punktowe.
Autor Wiadomość
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 13:26   

cholerka nie znalazła się chociaż 1 osoba, która da konkretny powód z wadami samoróbki, no tak może nie ma regulacji na klatce piersiowej itp, ale Pudzianowski chyba nie będzie wam wchodził, od tego jest napinacz mechaniczny , tak wiec jak ktoś z głową wymierzy, tak żeby do całego ciała przylegał pas to nie widzę problemu, zszycie na maszynie na całej szerokości pasa, nie ma prawa puścić, cokolwiek.
Homologacja potrzebna chyba tylko do rejestracji, no i świadczy o jakości
 
 
 
ez 


Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 71
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 00:32   

ludzie wy nie wiecie o czym mówicie. Chyba nie zdajecie sobie sprawy jakie siły działają przy uderzeniu 50km/h w "coś" typu np. drzewo.

Rozumiem oszczędzać na estetyce, mocy, ale nie na WŁASNYM BEZPIECZEŃSTWIE.

A co do cen.... 2 dni temu kupiłem używany kubełek SPARCO razem z pasami 3-pkt SCHROTH za 450zł. Jutro, najdalej we wtorek powinien być u mnie. I niech mi ktoś powie że to drogo jest.... Na pewno taniej niż jedna wizyta w szpitalu.
 
 
 
rafi 
demolka-garage.pl



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 55
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 11:22   

no widzisz nie którzy z nas to wiedza ze życie jest jedno... a nie którzy wola mieć ziaziu i do wózka inwalidzkiego będą te szyte pasy zakładać :?


PS. po oglądajcie sobie na www.youtube.pl różne crash testy przy prędkości 50km/h i zobaczcie co się dzieje z manekinami i pojazdami

Ja osobiście miałem taka sytuacje ze miałem rolkę przy około 40km/h gdyby nie pasy i kubełek to bym na pewno wyladaował w naj lepszym przypadku w szpitalu.
_________________
DEMOLKA-GARAGE Racing Team
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 11:37   

niestety niktorych niestac na wydanie lekka reka 500zł za fotel i kubełek, w przypadku gdy wartos pojazdu jeszt jeszcze nizsza, wiec niekazdy moze sobie pozwolic, bo poprostu go niestac...

lepiej chyba miec robione szelki niz wogole nie miec..
_________________

 
 
ez 


Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 71
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 16:52   

luki napisał/a:
niestety niktorych niestac na wydanie lekka reka 500zł za fotel i kubełek, w przypadku gdy wartos pojazdu jeszt jeszcze nizsza, wiec niekazdy moze sobie pozwolic, bo poprostu go niestac...

lepiej chyba miec robione szelki niz wogole nie miec..




To już lepiej założyć oryginalne od 126p niż robić samemu. To tak jakbyś sobie wystrzelonego Airbaga napełniał na nowo prochem własnej roboty...

To nie rzecz którą się kupuje żeby ładnie wyglądało. To rzecz która ma cie chronić. Ktoś kiedyś napisał że jeśli nie stać cię na dobry kask to jakim cudem kupiłeś sobie motor? Wydajecie złotówki na lepsze wahacze, sprężyny, na malowanie, nowe silniki a nie każdy pomyśli o własnym bezpieczeństwie. Lepiej mieć stary wahacz i pasy które się nie pozrywają niż zajebiste zawieszenie i pasy szyte na maszynie nitką do cerowania leginsów - wtedy po dzwonie to tuningować będzie można sobie zawieszenie w wózku...

To jak z łepkami którzy kupują sobie stare pognite bmw 3, wkładają do nich dymione lampy i ładne felgi zamiast wyremontować zawieszenie żeby nie urwać koła przy pierwszym lepszym zakręcie.
 
 
 
Herdins 
to Ja! ten co urwał.



Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 140
Skąd: Łask
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 23:08   

ez, ja tam bym prędzej zaufał czemuś co sam zrobiłem niż wolał kupic cos co ładnie wygląda. Oczywiście jak kogoś stać to najlepiej jest kupic pasu które mają swoje certyfikaty itp ale jeśli mam kupić coś co wygląda do nich podobnie a nie ma takiej samej wytrzymałości? że tak powiem kupił byś taką pikni wyglądającą maszyne, wiele droższą i nią wleciał w las przy danej prędkosci



Czy jednak wolał byś zbudować buggy samemu i mieć pewność że żadne z podzespołów cię nie zawiedzie?

Kto powiedział że pasy trzba szyć zwykłą maszyną?

Podam ci taki przykład. Kolega zakupił kombinezon znanej firmy jaką jest Dainese. .

ten na focie to ja gdyż kombinezon zmienił poźniej właściciela :P

Wartoś rynkowa to około 3tys zl.. wyrwał go za niecałe 1.5 k tylko dla tego że miał rozpruty jeden rękaw. . Zaniósł kurtkę z rozprutym rękawem do starego szewca ktory zajmował się szyciem skór. Za zszycie tego całęgo rękawa wzioł 20 zł.. Po jakimś czasie zajechało mu drogę na skrzyżowaniu pewne autko gdy on miał na blacie ( z obliczen policji ponad 200km/h).
oto ze zdarzenia

nie bedę już wypisywał tego co się dalej działo ale zadam ci pewne pytanie.
Jak sądzisz ktory rekaw wię poprół w czasie upadku? ten ktory był robiony w przez fachowców i miał już jakieś za sobą przeżycia czy ten który zszył stary szewc?

Chcę ci w ten sposób uświadomić to że jeśli coś jest używane (bądź nowe to nie znaczy ze jest gorszę od tego co jest zrobione własnoręcznie)
_________________
 
 
 
ez 


Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 71
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 00:15   

wszystko zależy od tego na którą rękę poleciał :P

każdy ma swoje zdanie... ja tam wolę ufać czemuś pod czym ktoś się podpisze że jest bezpieczne, nie lubię eksperymentować na sobie :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax