Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cena budowy buggy z silnikiem z moto
Autor Wiadomość
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 20:40   

ogólnie na silniku od motoru średnia cena to 10 K i myślę że to taka rozsądna cena na sprzedaż aby sie pozbyć sprzętu i budować coś innego, fakt w tej cenie nie uwzględniam kosztu naszej pracy włożonej w powstawanie pojazdu.
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 23:04   

no i nie uwzględniłeś jeszcze kilku części :hah: jak by tak dobrze doliczyć części za 10zł których jest tysiące, prąd elektrody tarcze itp to do 12 spokojnie kręci się w miarę buggy
 
 
 
jakubek00007
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 07:25   

motor miał być sprawny i w 100% pewny ze nie jest zajechany.
Nie chciałem żeby po pół roku jazdy zaczol mi już dymić kopcić i szukać części do niego na remont.
To ma być pewna maszynka.

[ Dodano: Sob Sie 07, 2010 08:29 ]
może nie będzie to reklama ale...
bylem u u chłopaków z tej strony: www.mjbuggyteam.pl.tl
jeździłem ich projektami.
buggy z silnikiem 126p.
i buggy z silnikiem 1,1 SPI
powiem wam ze robią konkretna robotę
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 07:49   

jakubek00007, Widziałem film z jazdy pseudo barracudą z tego zdechlaka 126. Jak się wypowiedziałem że mają filmy w zwolnionym tempie to koledzy od razu usunęli komenta :] i jakiś koleś się przyczepił że moje przyspieszone hehehheheh. może to 1.1 SPI to jakoś tak jedzie ale szału nie ma ;]
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
jakubek00007
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 08:06   

czemu uważasz ze to pseudo barrakuda?
Polska to nie ametyka czy australja.
Chłopaki budują buggy w polskich realiach.
Jak z nimi rozmawiałem to nie sztuka jest budować tylko jaki koszt i czy ktoś będzie na to chętny później.
Sam szukałem zawieszenia i wiem jak to jest.
Oryginalne zawieszenie jest w Polsce dostępne ale ceny zaczynają się od 10-12tys.
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 08:15   

jakubek00007, co ty gadasz kolega pytlus komplet airfox'a 2.0 (4szt) za 3600pln kupił więc nie gadaj głupot :] ok nieważne z tymi maluchami nie raz już była rozmowa na ten temat. Są ludzie którzy malucha uważają za najlepsze rozwiązanie, a i są tacy jak Ja i koledzy którzy zrobili/robią na moto i nic ich nie przekona już do innych sprzętów. szkoda tylko forum zaśmiecać mało istotnymi postami.

Dlatego pseudo że porównaj sobie możliwości oryginału, a tej podróbki.
Z tego powodu Ja się tym nie zajmuję bo jak coś robić to porządnego, a nie syf tworzyć.

Aha a w jakich realiach Ja budowałem? a kolega pepsiboss, same222, pytlus, mx258, undergroundstyle ??? hymm
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 13:43   

Polskie realia ? jedyne co nas rózni od australijczyków i amerykanów to miejsce gdzie mieszkamy i zasobność portfela,

Seba ma racje jak budować to konkret, fakt seba i inni tylko silnik moto ale są tez fajne maszyny na silniku od autka. a to wszystko zależy od tegoo jak dużo chcemy poświecic kasy na nasze Hobby ;)

Sam na początku liczyłem optymistycznie ile i co przyjdzie ale teraz widzę że niema sensu oszczędzać na niektórych rzeczach bo to potem sie zemści, oraz warto zainwestować czasem w coś lepszego niż tradycyjne elementy.

Więc tak naprawde to ile wydasz na swoją maszyne zalezy tylko od Ciebie.

Bo jeśli byś chciał sie zmieścić w gołej ramie na zwykłych oponach od malucha i bebnach i fotelu od niego dorzucając zawieszenie oraz inne małe podzespoły, kupując rozbite moto coś w granicach 600 Pojemności nawet za 1 k doliczając materiały i robocizne tokarza to możesz się zmieścic nawet myślę w 5 tysiącach.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 16:44   

shaki27 napisał/a:
Seba ma racje jak budować to konkret, fakt seba i inni tylko silnik moto ale są tez fajne maszyny na silniku od autka. a to wszystko zależy od tegoo jak dużo chcemy poświecic kasy na nasze Hobby


Powiedział bym że też czasu popatrzcie na maszyny z allegro budowane w 2 tygodnie z rur ze złomu nie po docinane odpowiednio i się cenią po 1000 za to. A jak człowiek buduje, ulepsza przez 2-3 lata to tego nikt nie widzi każdy by chciał kupić za 10k gdzie same roboczogodziny są warte ze 2 tyś.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Sob Sie 07, 2010 17:18   

wiesz 2 k to minimum!!! 200 roboczogodzin czyli miesiac pracy czasem i wiecej człowiek przy tym spedza aby wszystko grało tak jak należy.


fakt na allegro sa smieszne wynalazki za 1000 i wiecej bo nawet jak pisałem użytkownicy tego forum czasem wystawiali na allegro swoje maszyny by potem miec kase na budowe następnej wg np z góru już ustalonego poprawionego pod siebie planu budowy,

Bo zazwyczaj tak jest ze jak ktoś juz raz zbudował to potem myśli że mógł cos inaczej zrobić żeby było mu bardziej wygodnie :)

a jak już sie znajdzie niby jakaś okazja za 10 k to jak juz sobie sprawimy to cudeńko to wtedy zaczynamy myśleć o tym zeby to samemu zrobić po swojemu wiec dalej mamy mase opcji rozbudowy i finanansowania naszego projektu.


Czyli podsumowując post możesz wydać nawet i 3 k jesli będziesz chciał mieć maszynke by troche pojeżdzić ale jak Ci się spodoba i się w to wciągniesz to możesz i wydać 20 K na porządny sprzęt. A to juz każdy indywidualnie musi wiedziec na ile go stać

[ Dodano: Sob Sie 07, 2010 19:37 ]
http://allegro.pl/item117...adrenaliny.html

ładna piranha w dobrej cenie :D
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 10:15   

wdg mnie to brakuje jej trochę ryfla wahaczy duble A dzwigni zmiany biegów z prawej strony, sprzęgła w nodze i mocniejszego silnika chociaż na tym tez jest sieczka w poruwnaniu do 126p :what: jeszcze pewnie by się coś znalazło do udoskonalenia

cena tana w miarę koleś przeznaczył nią coś koło 8-9k ale coś zbytu nie ma bo stoi już ładnych kilka miesięcy
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 10:59   

Tak to akurat przykład ale szybiej widziałem kilka maszyn na siniku od moto i średnia cena wahała sie od 8 do 12 tysiecy w zaleznosci od stopnia skończenia pirani.
 
 
 
Zortex


Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 105
Skąd: DD dwa
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 19:17   

no no wytrzymale ma poloski....solidne przynajmniej ;) ) predzej felge urwie niz ten walek pusci xD
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 20:12   

cena mogłaby być mniejsza bo jak zauwazymy to zawieszenia jedno wachaczowe, choć widzę że amorki od motorku dał na przód a nie wiem jakie na tył.
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 23:01   

o teraz zauważyłeś jak ja to napisałem spostrzegawczy jesteś shaki27, muszę przyznać :hah: a amorki ale mi to koszt 200 do 300 za używane w dobrym stanie
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 21:45   

no fakt nie przyjrzałem sie dokładnie na pocżątku i zapomniałem ze w oryginale jest jednowachaczowe wg projektu a gościu napisał że niewiele sie różni od oryginału :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18


Partnerzy

MadMax