Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cena budowy buggy z silnikiem z moto
Autor Wiadomość
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 12:19   

często gęsto dużo różnic jest a ceny odwrotnie proporcjonalnie do jakości, dwie piranhie w polsce są warte swojej ceny według mnie, więcej kandydatów nie ma, reszta to imitacje..

no ale jak się nie ma co się lubi ..
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 17:24   

Seba i Kamil możecie czuć się wyróżnieni, a reszta która zbudowała na moto to macie nędzne imitacje :hah: i lubicie co macie żal mi was, mnie zresztą też :cool: :hah:
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 18:14   

same, jeszcze nie widziałem jak śmiga Twoja fura :) zbudowanie to dopiero początek, wystrojenie zawiechy to ekstraklasa :)
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 22:28   

każdy ma swoja wizje jak i za ile więc czy jest bardziej czy mniej profesjonalnie to zazwyczaj zalezy od kasy a kocha się to co się ma i tu racje trzeba przyznać Pytlusowi, bo jeśli np tylko on w okolicy ma taki sprzęt to jemu zazdroszczą :D a to że ktoś ma w Polsce inną maszyne to tylko się cieszyc że komus tez udało się coś podobnego zbudować :)
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 23:46   

chyba troszkę źle mnie zrozumiałeś, mi nie chodzi o bycie wyjątkowym, mi chodzi o spełnienie siebie, od małego ciągnęło mnie do B grupowych autek, później WRC, pasjonowałem się tym latami jako fan i kibic, śmigałem kilka lat w DH, lubię to co kocham a kocham zapierdalać jak koń po łąkach, coś pięknego..

boję się tylko żeby to nie skończyło się jak z gokartem, setki godzin pracy, na zestrojenie zwrotnic z przodu poświęciłem około 80 godzin... (z testami na sucho, bez jazdy), wszystko było takie jak chciałem, budowa trwała 2 lata, efekt końcowy jak dla mnie był lepszy niż moje oczekiwania, po wszystkim przejeździłem może 2-3 motogodziny i sprzedałem :| wtedy bardziej podobała mi się sama budowa niż jazda, zresztą gokartem nie ma gdzie śmigać u nas a terenu jest w bród .. dlatego trzeba napierać i skończyć to co się zaczęło, a czy ktoś pozazdrości .. jakoś mnie to nie obchodzi, bardziej mnie obchodzi jak się będzie pomykało :)

wizja jak i za ile to podstawa, ale widząc ramę z kątownika i teleskopy od klapy samochodowej i czytając jak ktoś pisze że to buggy piranha to ja widzę oczami wyobraźni porównanie do piranhii edge, każda piranha to buggy, nie każde buggy to piranha, tylko o to mi chodziło, kasa nawet skromna nie ma wielkiego znaczenia, jeśli widzieliście filmik Seby jak mu pracuje zawieszenie z tyłu.. coś pięknego a koszt to nie masakra, w porównaniu do "1000% adrenaliny" z allegro to wstyd porówywać bo to ujma dla Seby fury

Zbudować furę to jedno, dopieścić i dopiąć wszystko na ostatni guzik tak żeby myśleć o kręceniu czasu a nie rozkręceniu czegoś to wspomniana ekstraklasa

ja się będę cieszył jak cisnę w podłogę i po 5 minutach nic się nie rozleci :) ale do tego czasu jeszcze dużo pracy, bo to kombinowanie, ustawianie, skręcanie, pasowanie, rozkręcanie, testowanie i od nowa kombinowanie.. to jest cała cena budowy, reszte da się zarobić i kupić
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sro Sie 11, 2010 00:04   

Panowie spokojnie mój sprzęt nie jest taki cudowny, choć nie narzekam na zawieche już prawie jest dobrze. Może teraz będzie ok jak zrobię mocowanie na piaście.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Sro Sie 11, 2010 00:41   

nikt się nie niepokoi, jest spokojnie i cicho, chciałem tylko coś od siebie dodać przed snem :*
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sro Sie 11, 2010 15:12   

@pytlus - w 100% popieram twoją wypowiedź
_________________
Album Picasa
Kanał YouTube
Diesel Power 4x4
Barracuda
 
 
 
Zortex


Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 105
Skąd: DD dwa
Wysłany: Sro Sie 11, 2010 16:11   

pytlus, sie troszku zbakal i wlaczyla sie wena...ale to co pisales to prawda....czasem prawie "z niczego" mozna cos zrobic... sa potrzebne checi przemyslenia a nie kleic glupa aby jak najszybciej wyjechac z garazu... czasami nie da sie czegos przewidziec ale wiele elementow mozna zrobic jescze przed testami itp... pytlus, szacunek PEACE! ;]
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Sro Sie 11, 2010 17:11   

Racja i dlatego tak naprawde ciężko wycenić piranhie, bo dla kazdego warta jest inaczej :D
 
 
 
patrykol98 


Wiek: 27
Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 35
Skąd: Krosno
Wysłany: Pią Lis 18, 2016 19:53   

jak narazie mój wklad to moto cbr 750 cena 2800
 
 
 
tyski 


Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 38
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Nie Mar 12, 2017 17:58   

Sklejam barracude , początkowe założenia były całkiem inne , miał być silnik Vfr 750, zawieszenia od golfa 3 kombi . Lecz apetyt urusl .

Silnik ktm superduke 990 2014 rok 8 tys przebiegu - 4600 zł (kupiłem kompletny)
Koła 3 tys - 14 wzmacniane canam
Zaciski , tarcze - 500 zł
Zawieszenia kayaba prolink 4 x 800zł sztuka ( po znajomosci)
Kubeł - 600
Tokarz, laser , wałek Alu fi 200 (dystanse kół ) 1200 zł

Juz mamy 10 tys . Przestałem liczyć na 15 ;) a jeszcze trochę wsadzę .
Moj znajomy zrobił Barracude wyszło go 50 tys , nie są to ceny przesadzone . Poprostu sprzet i osprzęt drugiemu nie równy . Można sie zamknąć w 10 tys , jasne .

Wrzucam link do sprzętu znajomego .
https://m.youtube.com/watch?k-RWAVn_uBk
Ostatnio zmieniony przez tyski Sro Mar 29, 2017 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomala 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 435
Skąd: Łask
Wysłany: Nie Mar 12, 2017 18:33   

tyski napisał/a:
Moj znajomy zrobił Barracude wyszło go 50 tys , nie są to ceny przesadzone .

Tak liczę i doliczyć się nie mogę tych 50k.
Foxy ok. 10-12k.
SWAP RSV1000 ok. 5-6k.
A co z resztą? 15k. to max
Chyba że ta złota rama tyle kosztowała :D
_________________
https://www.facebook.com/...01235183553382/
https://www.youtube.com/watch?v=MTcWmaUOIdw
 
 
tyski 


Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 38
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Nie Mar 12, 2017 19:01   

Foxy 12 tys , silnik 8 to juz masz 20 . Wszystko złożone na nowych częściach . Sam kubeł . Zobacz sobie ile taki kosztuje . Dodaj materiały . Dobrze wiesz , każda pierdoła . Przekładnia 600 . Itp itp . Koszty pracowników . Bo robione na swoim zakładzie . Jak policzysz do kupy to wchodzi . Same markowe wyłączniki topgun. Zobacz ile kosztują . Zegary nowe. Nie ma lipy . Fluro sztuka 130 zł . Idzie 10 sztuk w kudzie. Półosie tył panamera , zobacz jakie idą w planach edge. Wspomaganie kiery nowe . Sama chłodnica 600 zł . Można zrobić tanio na używanych częściach . Można tez tanio na nowych , jesli kupisz chłodnice za 190 zł od seicento chińskie badziewie , pompki hamulcowe od skody itp. Chętnie spróbuje wyciągnąć od niego kosztorys i ci wyślę . Wiem co pisze . Nie wspomnę o przewodach w oplocie , markowych plus końcówki . Niby pierdoła a to następne 400 zł .50 to bardzo dużo , możliwe ze lekko przesadzone . Moim zdaniem koło 40k można oscylować .;)
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Nie Mar 12, 2017 20:16   

Rozumie że jeździ w licencjonowanych zawodach tą cudą? bo tak dla siebie to można zbudować za połowę ceny tych 50k, co jeździ tak samo. Strzeliłeś cenami jakby dystrybutorzy walili z 40% marże.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax