Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: luki
Sro Lut 17, 2010 19:19
buggy na bazie poloneza
Autor Wiadomość
kamilg1990 


Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Warka
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 19:12   buggy na bazie poloneza

Witam wszystkich, zbudowałem już jednego rurowca z silnikiem od maluch lecz trochę słaby jest. Nie chce mi się inwestować w tzw. tuning.... Wolę zbudować coś nowego. Ostatnio spodobała mi się rama może nie dokładnie buggy a:








Silnik z przodu jak to w polonezie i napęd na tył.... tylko pytanie czy ten tył nie będzie zbyt lekki? Koła dam jakieś 12" lub 13" z bieżnikiem jodełka tylko że na wysokim profilu. Ktoś próbował budowy czegoś takiego? Wraźcie swoje opinie i komentarze, ewentualnie jakieś pomysły.
Ostatnio zmieniony przez luki Sro Lut 17, 2010 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PiqEn 
Dawniej Piken97zmc


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 162
Skąd: Feliksówka
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 19:32   

Raczej tył będzie za lekki i każdy zakręt będzie bokiem :] byś musiał czymś tył dociążyć :P Tylko czym?
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 20:10   

Ludźmi na tylnych siedzeniach :P
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 20:13   

zalej rury z tyłu betonem ;D ;D
_________________

 
 
kamilg1990 


Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Warka
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 20:23   

A możecie mi jeszcze coś więcej napisać ogólnie o konstrukcji... jakieś wskazówki? ktoś budował buggy z poloneza? Na allegro widziałem jednego ale mało zdjęć i słabej jakości. A co do tego tyłu to zamierzam tam założyć opony ze sporym bieżnikiem co powinno zmniejszyć poślizg. Z tyłu może jakiś dodatek jeszcze wymyślę który go dociąży dodatkowo.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 20:26   

ilu osobowe to ma być na moje lepiej byś zrobil jak byś silnik centralnie zamontowal zaraz za przednimi siedzeniami i krotki wał potem najlepiej dyfer z omegi albo bmw i na polosiach to zrobic i na niezaleznym zawieszeniu
 
 
 
Mr_Piona 
SKRZYNIOGNIOT



Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 502
Skąd: Zgorzelec
Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 20:45   

ja widze to wykonalne na polonezie ale tylko w przypadku wykonania tego jak pickupy baha

Poczatek silnika za przednia osia jak najbardziej na srodku i wtedy nie było by tragedii
_________________
 
 
 
THORMX 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: Straszydle
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 20:59   

Popieram zdanie Mr.Piona sam mialem ochote zrobic ruraka z silnikiem od polda wlasnie cos na wzor pick-up'a :P Dla mnie byla by frajda jakby caly czas bokiem chodzil heh :D
 
 
 
kamilg1990 


Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Warka
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 21:20   

Sebusk napisał/a:
ilu osobowe to ma być ?


- Na pewno 2 a co tam z tyłu wsadzę to nie wiem, chętnie centralnie siedzenie jeszcze jedno. Co do silnika za przednimi fotelami i dyfem od BMW lub coś w podobie to za dużo roboty choć pomysł ciekawy.




Mr_Piona napisał/a:
Początek silnika za przednia osią jak najbardziej na środku


-Takie rozwiązanie biorę pod uwagę choć przód musiał by być dość długi albo wysunięta oś mocno do przodu.
 
 
 
koniu 


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: PAWŁOWO
Wysłany: Sro Lut 10, 2010 09:52   

witam
pomysł na ramę fajny ale co do jednostki napędowej z poloneza to bym się jeszcze zastanowił
problem z rozłożeniem masy to jedno, a drugie to ten silnik jest ciężki, mułowaty i awaryjny (chodzi mi tu głównie o wydmuchiwanie uszczelki z pod głowicy przy dużych obrotach, sam wymieniałem już dwa razy), ja bym proponował jednak potrudzić się o silnik np z golfa 2 i zamontować go centralnie ale wiadomo to są większe koszta
opcją może być polun z silnikiem od rovera 1.4 silnik ma mniejszą pojemność ale chodzi dużo lepiej i cena podobna :)
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sro Lut 10, 2010 12:49   

Cytat:
polun z silnikiem od rovera 1.4 silnik ma mniejszą pojemność ale chodzi dużo lepiej

w tym to dopiero uszczelki dmucha :]
_________________
Gdyby Bóg był zwolennikiem przedniego napędu, chodzilibyśmy na rękach.
 
 
 
koniu 


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: PAWŁOWO
Wysłany: Sro Lut 10, 2010 18:41   

bardzo możliwe, nie mam takiego to nie wiem ale skoro to siedzi w polonezie to bardzo możliwe
:P
 
 
 
cegles 
Konstruktor xD



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: Sro Lut 10, 2010 18:51   

to tej ramy idealnie by pasował silniczek od audi quattro (4x4) około 2L lub coś podobnego 4x4
_________________
 
 
 
mlody90 



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 600
Skąd: TOP
Wysłany: Sro Lut 10, 2010 18:56   

cegles napisał/a:
to tej ramy idealnie by pasował silniczek od audi quattro (4x4) około 2L lub coś podobnego 4x4


hmm subaru... bokserek swietny uklad napedowy a jak bokser to niski srodek ciezkosci silnika no i ten dzwiek.... :D
 
 
 
kamilg1990 


Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10
Skąd: Warka
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 17:44   

Dobra dobra koledzy już koniec tych marzeń wiecie no student jestem :P :P Tak że żadnego subaru ani audi nie będzie hehe... Trochę mnie zmartwiliście tymi uszczelkami:( ale mimo to chyba pozostanę przy silniku od poloneza gdyż innego dawcę ciężko dostać w okolicy za godne pieniądze :( :( Postaram się jakoś dociążyć tył. Jeżeli okazało by się że faktycznie nie da się tym jeździć to wtedy będę kombinował coś ze zmianą silnika.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 19


Partnerzy

MadMax