Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
zawód mechanik czy cnc?
Autor Wiadomość
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 22:32   zawód mechanik czy cnc?

witam. mam pytanie do osób ogarniętych w temacie mechaniki samochodowej i branży cnc.
otóż stoję przed cholernie trudnym wyborem dalszego kształcenia. do wyboru mam technik mechanik pojazdów samochodowych bądź technolog-programista obrabiarek numerycznych cnc. mam już skończoną szkołę zawodowa w kierunku mechanik pojazdów samochodowych.
pytanie brzmi... w której branży łatwiej o prace i jak wygląda sytuacja z zarobkami? wiece coś o tym?

ps. nie chce żeby w temacie pisał ktoś kto nie maił styczności z realiami w tych zawodach
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 22:39   

No to nikt ci nie napisze :)


Ale wg mnie w dzisiejszej erze komputeryzacji wszystkiego co się rusza wybrałbym na twoim miejscu programowanie cnc. Jestem po technikum mechanicznym obsługa i naprawa poj. sam. i ci powiem że nic się tam nie nauczyłem, a jako programista cnc na pewno będziesz miał branie u pracodawców. A co do zarobków to myślę że będą porównywalne w obu branżach. pozdro
 
 
 
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 22:46   

a jak z praca po technikum mechanicznym? będziesz w stanie wyciągc powyżej 2000zł? trochę boje się tego, że po mechaniku czy to zawodówka czy technikum różnica jest nie wielka(jeśli o zarobki chodzi). z kolei w cnc boje się ze to będzie jedna wilka rutyna. no ale o to się tez pytam bo ja tylko polemizuje.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 22:55   

Nie pracowałem w zawodzie jeszcze.(Tak sobie tylko myślę nie orientuję się w zarobkach) Zarobki powyżej 2000 netto tylko przy własnej działalności raczej, chyba że na prawdę będziesz po 12 h pracował. zawodówka/ techniku różnica jest taka że po technikum masz maturę i w razie jej zdania masz otwarte drzwi na wszystkie uczelnie wyższe.
 
 
 
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 23:07   

dzięki za szybką odpowiedz i pomoc. po technikum będę chciał już pracowac wiec w takim wypadku robienie mechanika nie ma za bardzo sensu. (z reszta po cnc tez mam maturę). więc jeśli jest tak jak piszesz to robienie zawodu technik mechanik nie ma za bardzo sensu gdy mam już ukończoną zawodowa szkołę mechaniczna.
 
 
 
robin578
Bob Budowniczy :D



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 250
Skąd: Łagiewniki
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 23:18   

ja aktualnie chodzę do technikum sam. i mam zamiar jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli ;) wybrać się do PWSZ na kierunek diagnosta pojazdów sam. ... mój kolega pracuje w fabryce w lipsku jako diagnosta komputerów pokładowych i zarabia koło 5500 zł .... myślę ze to nie jest źle :D co do cnc sie nie orientuje
 
 
 
del


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Mościsko
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 23:24   

diagnosta komputerów pokładowych to już całkiem inna dziedzina. to już chyba bliżej elektroniki/ elektromechaniki niż mechaniki. a te kierunki w ogóle nie wchodzą w grę.
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 09:20   

Nie licz za bardzo że od razu zarobki będziesz miał na poziomie 2k na "rękę". Ja zauważam na lokalnym rynku że jest zapotrzebowanie na operatorów CNC, zarobki realtywnie tez powinny być większe niż przy mechanice samochodowej, no i trochę czystsza robota. Dobrze jest od razu załapać robotę w zawodzie i zdobywać doświadczenie, bo wraz z nim można więcej żądać.
_________________
Album Picasa
Kanał YouTube
Diesel Power 4x4
Barracuda
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax