Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Maluch czy części??
Autor Wiadomość
buggy_gaudino 


Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: kuj.pomorskie
  Wysłany: Pią Sty 29, 2010 17:50   Maluch czy części??

Mam pytanie do was chłopaki co się lepiej opłaca kupić całego malucha czy pojechać na jakiś złom i zebrać poszczególne części bo z kupnem u mnie jest trochę gorzej bo najtaniej żeby wyrwać to za 200 (250) a na złomach np.znajomy proponuje mi za 80zł silnik ze skrzynia i jak bym porozglądał się trochę po tym szrocie i wszystko co potrzebne poszukał ?? (Plany do piranhy już mam tylko czekam za materiałem) wiec co proponujecie??
 
 
 
cegles 
Konstruktor xD



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 18:08   Re: Maluch czy części??

buggy_gaudino napisał/a:
Mam pytanie do was chłopaki co się lepiej opłaca kupić całego malucha czy pojechać na jakiś złom i zebrać poszczególne części bo z kupnem u mnie jest trochę gorzej bo najtaniej żeby wyrwać to za 200 (250) a na złomach np.znajomy proponuje mi za 80zł silnik ze skrzynia i jak bym porozglądał się trochę po tym szrocie i wszystko co potrzebne poszukał ?? (Plany do piranhy już mam tylko czekam za materiałem) wiec co proponujecie??


moim zdaniem bardziej opłaca się kupić całego pod warunkiem ze bez kwitów, zawsze części masz na miejscu, (nigdy nie wiadomo co ci będzie potrzebne, a jadzić co chwile na złom. Potem możesz budę i zbędne graty na złom opchnąć. Takie jest moje zdanie
 
 
 
ppppp


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: Koło k/Konina
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 18:35   

ja tam kupiłem już 2 maluchy. Jednego na części do quada rocznik 94 model FL a drugi tak dla pojezdzenia za 150zł rocznik 96 wersja elx i z obydwoch wnioskuje ze lepiej kupic calego malucha. Reszte czesci co ci zostanie mozesz wykorzystac do czegos innego :cool:
 
 
 
buggy_gaudino 


Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: kuj.pomorskie
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 19:10   

No z jednej strony to budę na złom jak pamiętam to kolega budę bez silnika skrzyni kolumny i plastików wywoził to w sumie miał na złomie 400kg to jeszcze kasy miał trochę
Nawet przydałby się taki powypadkowy lub po dachowaniu jak bym budę na złom sprzedał na złom to bym miał na skrzynie od cc700 bo mam zamiar w pirani odwrócić silnik a za bardzo nie umiem odwrócić całego mechanizmu w skrzyni więc dodatkowe koszta:(
 
 
 
bugowiec126 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 19:18   

ja ostatnio kupiłem całego malucha na kasacji pojazdóe za 3 stówy tylko musiałem oddać im bude rocznik 97 flx
 
 
 
Mr_Piona 
SKRZYNIOGNIOT



Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 502
Skąd: Zgorzelec
Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 22:53   

ale jak dasz skrzynie od cc700 to i tak bedzie tak samo jak w maluchu bo cc700 ma lewoobrotowy silnik
_________________
 
 
 
buggy_gaudino 


Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: kuj.pomorskie
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 09:30   

????? silnik mam zamiar po środku postawić za fotelem i jak wsadzę skrzynie z malucha to na wstecznym będę jechał do przodu a jak skrzynie od cc700 to już normalnie chyba że macie pomysły jak ten cały mechanizm odwrócić w skrzyni maluchowskiej bo na forum szukałem i nic nie ma co i jak po kolei zrobić.
 
 
 
robin578
Bob Budowniczy :D



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 250
Skąd: Łagiewniki
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 10:04   

http://picasaweb.google.p...670855217911074

na tym zdjęciu masz pokazane co trzeba wypiłować, a wiecej w tym temacie :
http://www.szayowozy.net/viewtopic.php?t=228
 
 
 
Mr_Piona 
SKRZYNIOGNIOT



Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 502
Skąd: Zgorzelec
Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 10:47   

Nie wiem jak mozna tobie to wytłumaczyć

Silnik w maluchu kręci się w prawą stronę
silnik w cc700 kręci się w stronę lewą

w związku z tym po złączeniu silnika od malucha ze skrzynią od cc700 i tak bedziesz jechał na jedynce do tyłu

Więc posiadając skrzynie od cc700 i tak musisz obracac dyfer a do tego jeszcze spasowac skrzynie bo mają inne kołnierze
_________________
 
 
 
buggy_gaudino 


Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: kuj.pomorskie
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 10:21   

aha sorry wczoraj byłem lekko%%% i dopiero teraz zakumałem że chodzi ci o silnik o te obroty;p
Robin dzieki za podpowiedz jak zakupie malaczana to się pobawię z tą skrzynią z planami mam zacząć zamiar od początku marca więc na roztopy jeszcze zdążę
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax