Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bliźniaki na tył
Autor Wiadomość
morte36
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 15, 2007 12:15   Bliźniaki na tył

A co myślicie o zespawaniu albo skręceniu dwóch stalowych felg od malucha i zrobieniu bliźniaków na tył. Ciekawe jak by to śmigało. Albo co proponujecie na sezon zimowy czy łańcuchy czy może starą opone przerobić na opone z kolcami ???
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 15, 2007 14:07   

Podwójne koła z tyłu jak założysz to będzie się ciężko jeździło, a jak wjedziesz na beton to zaraz oponki będą czarne i szybko się zetrą. Jak założysz łańcuchy to może się zdarzyć, że zerwiesz przeguby, kolce na koła to fajny patent, tylko po kamykach strasznie źle się jeździ. Nie ma jak kupić oryginalne kółka od Quada, tylko to trochę kosztuje i jeszcze przerabiać felgi :/ No ale jak chcecie śmigać to kombinujcie
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 15, 2007 22:23   

jak kupiłem na allegro łancuchy uzyte 3 razy za ... 1.25zł :) ) zajebiscie sie udało, na przód zrobie kolce tylko nie ma czasu :( a w teren i tak najlepsza jodełka :)
 
 
morte36
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 16, 2007 10:25   

kurcze jodełka fajna rzecz ale taką opone widziałem tylko u wujka na wsi przy maszynie rolniczej albo na przodzie ursusa 360 najmniejszy rozmiar jaki widziałem był przy takiej kosiarce konnej ale gdzie takie coś kupić to nie mam pojęcia hehhe a kolce to przygotuje na lód pośmigać po jeziorze bedzie można i kuligi porobić
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 16, 2007 10:39   

jedełki 16 takie jak u kosiarki będą mym zdaniem za wielkie. jak juz to 13 są montowane w przodzie w traktorkach ISEKI
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 16, 2007 17:15   

http://moto.allegro.pl/it...ada_na_tyl.html

kupi takie 12, w komisie z quadami używki trochę przytarte za 200zł. Jak doskładam więcej to też przerobię feluski i założę takie
 
 
morte36
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 17, 2007 21:45   

ale wyjebista oponka hehe no ładnie kuił bym ale obiecałem sobie że nie bede inwestował w te hobb zbyt wiele hehe
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 18, 2007 10:28   

http://moto.allegro.pl/it...e_rozmiary.html Po 45zł za sztukę, ale trochę przytarte :(
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Wto Sie 21, 2007 09:30   

Hmm

Ja osobiście zmontowalem bliżniaczki w gokardzie i nawet sie sprawdzały bo uciag był wiekszy.

A wykonałem to tak , że przez jedna felge a dokładnie przez jej 2 naprzeciwlegle otwory włozylem sruby M14 i zakrecilem nakretki, nastepnie ta felge przykrecilem do bebna za pomoca 2 szpilem a nastepnie drugie kolo zamontowalem na wystajacych srubach dociskajac je nakretkami.

Oto link do rezultatu zespolenia kół;o)



http://img215.imageshack.us/img215/5007/zdj281cie64kz9.jpg



Miałem tez zamiar wykonac specjalnie szpilki przeduzone aby kola zamocowac na 4 szpilki ale zabrakło sprzetu (tokarki).
 
 
 
zug


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 17:20   

morte36 napisał:
kurcze jodełka fajna rzecz ale taką opone widziałem tylko u wujka na wsi przy maszynie rolniczej albo na przodzie ursusa 360 najmniejszy rozmiar jaki widziałem był przy takiej kosiarce konnej ale gdzie takie coś kupić to nie mam pojęcia hehhe




Jak koniecznie chcesz "rolniczą jodełkę" wpisz w google opony rolnicze i znajdziesz bez problemu jodełkę na felgę 12 czy 13. Tylko rozmiary są podawane w calach ( np: 5.50-12 to 140/80 12 lub 6.00-12 to 152/80 12 bo domyślnie jeżeli nie jest podany profil dla takich opon to wynosi on 80 ) tylko te opony maja ograniczone indeksy prędkości i zwiększona nośność (cięższe) lub zmniejszona nośność i ilość warstw opasana ( cieniutkie i delikatniutkie ) wiec koniecznie zwróć uwagę na ilość warstw i nośność opony, a dopytanie sie o max prędkość też nie zaszkodzi :)



a tu porównasz różnice w średnicy i szerokości oczywiście wcześniej przeliczając cale na mm ...............



Miało być to poparte paroma linkami ale skąd innąd słuszne zabezpieczenia forum nie pozwalają za "młody" jestem :) za młody na forum

Błąd Ogólny

Aby zabezpieczyć to forum przed spamującymi robotami pozwalamy na publikację adresów stron www tylko zarejestrowanym użytkownikom i tylko tym, którzy opublikowali do tej pory co najmniej 3 wypowiedzi i są zarejestrowani na tym forum od co najmniej 24 godzin.



Dziękujemy za zrozumienie i wspólną walkę z internetowymi śmieciarzami. Jeśli uważasz, że otrzymałeś ten komunikat przez pomyłkę powiadom administację forum.



//niestety bład ten dotyczył wszystkich takze musisz uzbroic sie w

//cierpliwosc :) nie mam wpływu na ta blokade :(

//luki
 
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 21:54   

tak a propo jodelek 12" to szukalem duzo w internecie i nawet w agromie i na stronach producentow i najmniejszy rozmiar jodelek to 15" sa jeszcze 10 " ale 12 cali niespotkalem!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax