Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: luki
Pon Sty 03, 2011 21:26
CZYM SPAWAC ??
Autor Wiadomość
young9669
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 20:34   CZYM SPAWAC ??

Witam !! Jestem nowy na forum i zamierzam zrobić własnego buggy. I mam pytanie co do wykonania czym najlepiej jest spawać chodzi mi konkretnie o spawarkę zwykła transformatorowa czy migomat ?? :D
 
 
darekxlaw 



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 61
Skąd: LESZNO
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 21:15   

Nie jest istotne czym ale czy ktoś umie spawać :)
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 21:18   

wczesniej spawałem elekroda od jakiegos czasu migomatem i w zyciu bym sie nie zamienił z powrotem, takze tylko migomat :)
 
 
young9669
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 21:19   

Mi się wydaje ze jest istotne czym bo przecież migomat ma większa moc wtapiania a co za tym idzie spawy są mocniejsze. A ja niestety nie posiadam migomatu i chciałem się zapytać czym się to robi najczęściej bo nie chce zeby podczas jazy coś się rozwaliło.
 
 
robin578
Bob Budowniczy :D



Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 250
Skąd: Łagiewniki
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 21:29   

akurat transformatorowa ma lepsza moc wtapiania a nie jak to napisaleś migomat ale do buggy mig w zupełności wystarczy...

pozatym po migu masz czystsze spawy bez żużlu i dużo łatwiejsze spawanie w niedogodnych pozycjach....

jak masz transformatorową i buggy to nie pierwsza rzecz którą spawasz to też nie ma prawa nic pęknąć czy się urwać ;)
 
 
 
young9669
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 21:39   

ooo... sorry moja pomyłka kolejność mi się pomyliła w poprzedniej wypowiedzi wybaczcie :D a jaka elektroda jest najlepsza lub jaka grubość drutu ??
 
 
mlody90 



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 600
Skąd: TOP
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 21:59   

mysle ze dopasowana do mocy spawarki bo jak cienki to nie bardzo a jak za gruby to tez nie tak...
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 22:06   

Jak chłopaki wcześniej napisali przede wszystkim umiejętności. Ma w domu sporego kloca transformatorową i elektrodami 4mm ciełem nią szyny kolejowe :P Co innego spawareczki z biedronki za 300 zł. Ale przetop i tak większy chyba daje elektroda, po migomacie spawy wydają mi się takie "płytkie", ładnie leje po wierzchu ale przetop nie ten co po elektrodzie. Osobiście dobrze spawa mi się elektrodami 2,5 mm,
 
 
 
Black 
Transformacja :D



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 159
Skąd: KNS
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 22:23   

ja też polecam 2.5 mm bo z większymi miałem problemy z przepalaniem a te są eleganckie 8)
 
 
 
dawe 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 170
Skąd: zaborów
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 22:26   

A ja swojego spawałem palnikiem acetylenowo-tlenowym i jak dotąd żaden spaw nie puścił, a o wiele prościej jest bo można spawac w każdej pozycji i nie trzeba obracac całej ramy
 
 
 
tobias1
[Usunięty]

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 18:07   

dawe napisał:
A ja swojego spawałem palnikiem acetylenowo-tlenowym i jak dotąd żaden spaw nie puścił, a o wiele prościej jest bo można spawac w każdej pozycji i nie trzeba obracac całej ramy
Palnikiem to cialem, ale nie spawalem jeszcze nigdy... mozesz opisac ten proces dla laika??:D
 
 
dawe 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 170
Skąd: zaborów
Wysłany: Sro Paź 28, 2009 19:15   

do spawania trzeba inny palnik niż do cięcia. Jak taki posiadasz to reszta jest dośc prosta podgrzewasz miejsce które chcesz pospawac aż metal zacznie sie topic a potem dodajesz drutu i jedziesz w koło coś podobnego do spawania tig

skomplikowane to to nie jest ale potrzeba umiejętności i dużej wprawy żeby dobrze wykonac spaw
 
 
 
THORMX 



Wiek: 31
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: Straszydle
Wysłany: Sro Paź 28, 2009 21:20   

No to dopiero musi byc hardcore :D Ja swojego spawam transformatorowa i mam nadzieje ze nic nie pusci jak zaczne jezdzic :P Osobiscie gdybym mial miga to spawal bym nim ale transformatorowa tez jest dobra i pewnie lepsza nawet jak to koledzy mowia do przetopu.
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sro Paź 28, 2009 21:33   

migomat tez dobrze topi jak ma zapas mocy :] moj ma 180A i daje sobie bardzo dobrze rade :]
 
 
tobias1
[Usunięty]

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 22:37   

Ja bede robil transformatorowa. Tak mysle... Poki co na papierze tworze plany, licze ile mi zejdzie materialu ok, jakie beda plus minus koszta. Zamierzam sie w 1000zl wyrobic wstepnie - wykonczenia na cacy nie doliczam, bo to sie zrobi z czasem.



Jaki trzeba miec palnik do tego spawania?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18


Partnerzy

MadMax