Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogień z rury ;)
Autor Wiadomość
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 10:12   Ogień z rury ;)

Myślałem, żeby zamontować efekt ognia z rury (taki wiejski tunning, ale fajny efekt i mi się podoba) Słyszałem, że są jakieś sterowniki co odłączają iskrę z jednej świecy i przekierowują na iskrę na świecę w tłumiku, mieszanka nie spalona w garze 1 idzie do tłumika, by przy końcu się spalić. Silnik ma mniejszą moc, za to jęk jest jak z samolotu odrzutowego, a ogień z rury podobny. Myślałem też o wężyku pod rurę z gazem ziemnym z butelki turystycznej, należy też kombinować z zapalnikiem przy końcówce.

Jeżeli macie jakieś inne pomysły to dawajcie. O właśnie, diody LED przy tłumiku nie działają, bo idzie słaby dym, chyba że się trochę przyleje gary to wtedy kopci jak stary diesel. Czekam na wasze propozycje
 
 
polko
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 16:37   

ja jednym czasem poważnie zastanawiałem sie nad ' z trzech puszek dezodorantu lub samostartu. Elektromagnes od rozrusznika miał być odpowiedzialny za naciśniecie puszek a " wybuchowa mieszanka" miała trafiać do dolotu w miejscu tłumnika szmerów. Coś już tam nawet zacząłem robić ale się mi odniechciało a poza tym jak by mi ta za placami wyje***o to by już nie było za fajnie, ale strzał z rury by był :)
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 19:27   

Heh, czyli masz na myśli nitro :D Nie no, ja wolałbym coś bezpieczniejszego. Na dezodorantach próbowałem, a filmik będzie za niedługo na mojej http://www. Ale to nadal nie to co chcę, bo dezodorant po paru "jaraczach" :D się skończy i potem za nowy trzeba dać tyle co za liter paliwka. A może zastosować w tłumiku świece i jakiś rozpylacz z benzyną?
 
 
maciek
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 22:13   

byly kiedys takie zestawy na allegro do montowania w koncowce zeby taki efekt ognia byl ale nie wiem na jakiej zasadzi to dzialalo
 
 
MAŁY
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 22:42   

ale macie pomysły !!!!!!!:):):):):):):):0



byłem dzis moim szayowozem na pasie startowym posaleć troche po asfalcie !!!! ale szał !!!! i bez dodawania nitro i innych wynalazków na pustym - przelotowym tłumniku i przestawionym rozrządzie i zapłonie ogień z rury szedł aż miło :) :):):)

spróbujcie może najpierw na swoich troche modyfikacji : tłumnik, zapłon itp.. bo co do bomby za plecami to ja bym szczeże odradzał !!



ale jak kto woli !!



pozdrawiam wynalazców !!!!
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 22:52   

Mały, a ile ci żre ta maszyna? wójek też miał taki bajer, tylko ognik szedł jak przegazował ostro i puścił nóżkę, wtedy to jarało ostro, maluszek pokaszlał, pokichał ale ogień szedł. Mi chodzi o efekt taki, że "pali na guzik" czyli wtedy kiedy chcę
 
 
Buggy
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 14:19   

Dziwne macie pomysly. Niedlugo jeszcze ktos zapyt jak zawiesic swiatelka choinkowe na orurowaniu...
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 15:34   

A jak zawiesić światełka choinkowe na orurowaniu? Pomoże mi ktoś bo nie umiem :( Weźcie, forum jest chyba po to żeby się pytać i wypowiadać na pytania, jakiekolwiek. Jak nikt nie ma pomysłu to trudno, a jak ktoś coś wie to pisać.
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 17:21   

jesli ci towarzystwo nie odpowiiada to nikt cie tu nie trzyma. Forum nie ma ograniczenia tmatow mozna pisac o wszystkim.
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 19:35   

Komu?? że niby mi?? Się kulturalnie pytam i proszę o pomoc w tej sprawie. Pod tym linkiem jest filmik jak pseudo ogień wali z rury, o ten efekt mi chodziło http://www.sendspace.com/file/r1frwl
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 20:46   

nie nie Tobie Panu Baggy bo ma sie za bog wie kogo.....
 
 
MAŁY
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 21:06   

hej !!

no własnie u mnie ogień z rury idzier po przegazówce i puszczeniu gazu !!



wiem że szło o cos innego ale naprawde chyba za duzo to nie ma co wymagać od szaybusaa!!!!



a co do spalania - ok 1,5 litra na godzinę. ( przy ostrej jeżdzie na zawodach ).



pozdrawiam wszystkich piromanów !!:):):):):):):):):):):):)
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 22:06   

MAŁY a ten rozrząd przestawiałeś według KJS, i na ile dałeś zapłon?
 
 
Buggy
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 28, 2007 23:44   

Nie mialem za miaru nikogo obrazic tylko wyrazilem swoja opinie. Ja poprostu uwazam, ze auto tego typu ma poprostu jezdzic,... a nie swiecic...
 
 
MAŁY
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 29, 2007 05:22   

szczegółowych danych to ci niestety nie podam :( :(

kupiłem go z przerobionym już silnikiem, wiem - od 1 własciciela że rozrząda jest przestawiony wg szaya 1, a zapłon ustawialiśmy z mechanikiem na słuch !:):)



bo tak wogóle to ja osobiście nie jestem mechanikiem samochodowym :) :):)

oczywiście uwielbiam grzebać w szaybusie i remont skrzyni biegów robiłem sam, ale jeszce nie opanowałem sztuki ustawiania zapłonu:):):):):)



ale sam fakt przestawienia rozrządu wymusza przestawienie zapłonu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax