Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Zemsta" 1.3 Fiesta
Autor Wiadomość
Zuchwa 



Dołączył: 22 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Łowicz
  Wysłany: Pią Lut 22, 2019 22:46   "Zemsta" 1.3 Fiesta

Siema, parę dni temu zakupiłem pierwszą konstrukcję którą moja mamka pieszczotliwie nazwała "Zemstą" ;D . Jest to buggy z silnikiem Fiesty 1.3 75km. Jestem na etapie modyfikowania i ulepszania stworzonej już konstrukcji. Wpadłem na pomysł zespawania dyferencjału w skrzyni, ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat, może już ktoś próbował takich modyfikacji ?

Link dla poglądu:
https://drive.google.com/file/d/1BJPX6xDRUhVwZC1AXDxEIiwxvCTCh-TF/view?usp=sharing
 
 
Mykx 



Dołączył: 12 Sty 2018
Posty: 4
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob Lut 23, 2019 00:02   

Zaspawanie dyferencjału sprawi że buggy będzie bardziej nadsterowne. Tylna oś chętniej będzie traciła trakcję, ale też po utracie trakcji łatwiej będzie opanować poślizg, czy w ogóle łatwiej będzie umyślnie wprowadzać pojazd w poślizg w celu driftowania i łatwiej będzie taki drift kontrolować. Na otwartym dyferencjale trudniej zerwać trakcję, a jak już się ją zerwie, tył może być nieprzewidywalny.

Na asfalcie, zwłaszcza przy małych prędkościach będą występowały duże naprężenia na przeniesieniu napędu i całym pojazdem może rzucać (zwłaszcza przy tak lekkiej konstrukcji). Natomiast przy wyższych prędkościach opony będą się szybciej nagrzewały i zużywały.

W terenie czasem będzie pomocne, a czasem irytujące.

Jeśli chcesz latać po szutrach itp. to będzie więcej fanu, ale też musisz przygotować się na to że mocno zmieni się charakterystyka prowadzenia i przeguby będą się szybciej zużywały. Jeśli się na to zdecydujesz, to warto będzie utwardzić przednie zawieszenie lub lekko zluzować tylne
_________________
[zdecydowane chęci na budowę kit cara]
 
 
MichalakTM 


Wiek: 28
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 221
Skąd: Kasinka Mała
Wysłany: Sob Lut 23, 2019 13:34   

Ematko bosko co to za rzeznik robił...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax