Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Buggy Silnik auto plany EDGE Piranha
Autor Wiadomość
pokelokola 
pokelokola



Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: Witkowo
Wysłany: Pią Lip 20, 2018 15:01   Buggy Silnik auto plany EDGE Piranha

Witam, Od ok 2 lat planuję zmontować buggy. W minionym roku udało mi sie zakupić stal na klatkę oraz plany Piranha od EDGE i Piranha na silniku od malca. W tamtym tygodniu dokupiłem również plany Barracudy EDGE.Pracowałem jakiś czas razem z ojczulkiem w jego warsztacie motocyklowym dlatego też o mechanice mam jakieś skromne pojęcie, swego czasu pracowałem również jako monter konstrukcji stalowych wiec i klatkę sobie wyspawam :cool: .Aktualnie pracuję jako dekarz :D w sezonie letnim mam ogrom roboty i mało czasu, jednak postaram sie go trochę wygospodarować na prace przy pomykaczu ;)

Przechodząc do sedna planuję zrobić byggy Piranha plany EDGE (oczywiście odpowiednio zmodyfikowane) z silnikem od auta propozycję są następujące (samochody są do kupienia za smieszne pieniądze w odległości 30km od miejsca mojego zamieszkania):


1.Opel Tigra 1.4 16v 90KM
2.Ford Fiesta 1.25 16V 75KM
3.VW Golf 3 1.4 8V 60KM
4.Nissan Micra 1.0 16V 54KM



Zdaję sobie sporawę że coś powyżej 100KM lepiej by szarpało a silnik z motocykla zamiata jak pies flakiem, jednak to moja 1 maszyna już sama praca przy tym projekcie da mi wiele satysfakcji :oops: . Skończe buggy poszaleje jakiś czas i zabiore sie za nowy mocniejszy :cool:

Jeśli to nie problem prosze o opinie który dawca byłby najlepszy? No chyba że macie Panowie lepsze propozycje ;)
 
 
herobrine 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 335
Skąd: małopolskie
Wysłany: Sob Lip 21, 2018 20:56   

Tu nie ma specjalnej filozofii, wszystkie podane samochody mają boczną skrzynię więc w zasadzie wybierz silnik, który jest mniej awaryjny, obstawiam że ten z tigry będzie w porządku no i najmocniejszy. Części do opla są też śmiesznie tanie i dostępne na pierwszym lepszym szrocie.
_________________
Galeria ST4 v6 2.8 174 km
 
 
pokelokola 
pokelokola



Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: Witkowo
Wysłany: Nie Lip 22, 2018 04:07   

Dzięki za odpowiedź, też myślałem właśnie o tym samochodzie.Martwi mnie jedynie wielopunktowy wtrysk a dokładniej masa kabli komputer serowniki itp. Auto stoi na szrocie w całości koleś nie chce oddać więc jak oni mi ten piec i instalację wybebeszą to sam do ładu nie dojadę :/ .Facet zaproponował mi również silnik fiata 1.4 8v 76km na monowtrysku.Co o tym sądzisz herobrine ?
 
 
Adaśko Trike 



Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 6
Skąd: Iława
Wysłany: Nie Lip 22, 2018 08:52   

Bier tigrę , sam rozbierzesz na szrocie
Porób zdjęcia kabelkom , taśma malarska i opisuj co z czym.
A najlepiej poczekaj i poszukaj vectry 2,5 v6 na początek wystarczy :)
 
 
herobrine 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 335
Skąd: małopolskie
Wysłany: Nie Lip 22, 2018 15:49   

Myślę, że jakoś się połapiesz jak nie potną Ci kabli. Jak miałem pierwsze buggy na silniku opla to podpięcie było banalne, jedna wtyczka pasowała w jedno miejsce, tutaj pewnie będzie podobnie. Potem tylko musisz odchudzić instalke z niepotrzebnych przewodów, lecisz kabel po kablu i jak nigdzie nie idzie to wywalasz.
_________________
Galeria ST4 v6 2.8 174 km
 
 
pokelokola 
pokelokola



Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2017
Posty: 4
Skąd: Witkowo
Wysłany: Nie Lip 22, 2018 18:31   

2.5 odpada nie podejdzie mi pod ramę ;) Mysle że zakupie piecyk z tigry :D i od następnej soboty ruszam z robotą :cool:
 
 
herobrine 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 335
Skąd: małopolskie
Wysłany: Pon Lip 23, 2018 15:50   

Piec z vectry to samo tylko trochę szerszy :)
_________________
Galeria ST4 v6 2.8 174 km
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax