Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
750 na ori ramie
Autor Wiadomość
Karbon 


Wiek: 30
Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 5
Skąd: Zamość
Wysłany: Sob Gru 09, 2017 17:15   750 na ori ramie

Cześć ;)

przyjechał do mnie jakiś chińczyk buggy, strzeliłem kilka bąków na łącze i tyle z tej frajdy.
mocy brakuję, a tak się przypadkiem składa, że mam na stanie Suzuki GSX 750f, chłodzony olejem.
I zanim poleje się rzeka,,, że to nie wytrzyma, a rama się złoży. Zdaje sobie sprawę z jakiej jakości chińczyki wariatki wykonują takie rzeczy. Chcę to zrobić hobbistycznie jako poboczny projekt ;)

Suzuki rozebrałem, silnik planuję zostawić w oryginalnej dla niego ramie poza niedużymi modyfikacjami.
Z ruraka wywaliłem już wiązkę i chwilowo zbędne rzeczy. Zostało wyciągnąć silnik i zacząć przymierzać 750.

Oryginalne przeniesienie napędu raczej do niczego się nie nada, więc pierwsze o czym pomyślałem to wstawienie sztywnej osi i tyle. Aczkolwiek przeglądam forum i sam nie jestem pewien co zrobić z tym orzechem :roll:




większość zdjęć:
https://trotyl.imgur.com/
Ostatnio zmieniony przez Karbon Wto Gru 19, 2017 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mm1234 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 71
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sob Gru 09, 2017 20:51   

napęd ? 2 półosie samochodowe z przegubami zwrotnicami i mechanizm różnicowy ze skrzynki wstawić w 2 łożyska w oprawach i zaspawać i do niego zębatkę na łańcuch i ot filozofia :D skrzynia np od astry kosztuje grosze , półosie z przegubami to po 9 zł widziałem :D wiem że przednionapędowy samochód ma jedną półoś krótszą długą dłuższą ale w astrze np możesz sobie w skrzynie 2 długie półosie wstawić bez problemu, przeguby wenętrznę są takie same ...

oś sztywna tak ale pod tą moc będzie trochę roboty dla tokarza i trochę kasy trzeba wyłożyć pewnie
 
 
Karbon 


Wiek: 30
Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 5
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto Gru 19, 2017 22:59   

Cześć ;)

Silnik z napędem wyrzucony. Zamieniłem wahacze stronami co dało mi po 4cm szerokości na stronę, plus po kolejne 2cm obrócenie kół, razem 12szerzej bez większych ingerencji :)

Diaksik poszedł w ruch, i jak mierzyłem na spokojnie to silnik mieści się na styk, byłoby 40cm od małej zębatki do osi, na którą pewnie się zdecyduję. Nie za wiele miejsca na łańcuch, więc nie wiem czy dobrze to będzie chodzić. Zawszę mogę przeciąć baggiego w pół i dodać 10/15cm, ale za tym idzie przedłużanie przewodów itd.

Oś z mocowaniem postaram się wytoczyć z jednego elementu jak znajdę odpowiedni materiał.
Zostanie kwestia dobrania zębatki, gdyż oryginalna z suzuki ma za mały otwór centralny, a mocowanie osi będzie zakończone średnicą dziesięciu cm.














[ Dodano: Czw Kwi 12, 2018 13:01 ]
Cześć :)

trochę się przeciągnęło, bo nie mam grzanego garażu, a wiadomo jaka to robota w mróz,
ale teraz w międzyczasie będzie coś się działo :P

mocowanie zacisków i amortyzatorów zrobione. jakaś rolka na łańcuch wstępnie też jest.
Silnik spasowany i przykręcony, mocowań później będzie więcej, ale najpierw muszę zrobić najważniejszą aktualnie rzeczy, czyli napęd.

rura na oś jest, fi 48,3 ścianka 4mm.
Teraz czekam, aż ziom wypali mi potrzebne części do złożenia napędu i będę mógł ruszyć dalej :D









_________________
Galeria: https://trotyl.imgur.com/
 
 
DanioxD 



Pomógł: 9 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 281
Skąd: Lublin (Stara Wieś)
Wysłany: Nie Kwi 15, 2018 11:32   

Jakieś postępy w pracach? :)
_________________
Barracuda CBR 1100xx BlackBird
https://photos.app.goo.gl/15b8317zTtNgOo7O2
 
 
 
Karbon 


Wiek: 30
Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 5
Skąd: Zamość
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 21:52   

Właśnie dostałem wypałki, zaraz coś się ruszy :) cdn..

[ Dodano: Wto Maj 15, 2018 16:46 ]
Cześć, trochę mnie nie było, ale zjebał mi się migomat i przytrzymali go w serwisie...

ostatnim razem stanęło na robieniu osi, i tak, udało mi się to zrobić za drugim podejściem. Na szczęście miałem materiał na zapas, więc jest okej. Po złożeniu osi i przyspawaniu łączenia wahaczy przeholowałem go 90km/h i jest super. Trochę się tego obawiałem ;)






wyrzuciłem podłogę, by mieć dobre dojście do pedałów.
Oryginalnie był automat więc musiałem zorganizować miejsce na sprzęgło, zajęło to kilka godzin zwężania, ale się udało, co poskutkuję normalnym sprzęgłem w nodze :)
zostało wyspawać pedał gazu.










zacząłem robić zmianę biegów, ale skleiło się sprzędło i chwilowo stanęło, że muszę zrobić chłodnicę, żeby zalać silnik olejem, żebym mógł iść dalej z biegami.

niedługo zrobię ostatnie mocowania silnika i wzmocnienia, wyjmę silnik i wszystko obspawam na gotowe.

chłodnica będzie schowana w tym miejscu, wczoraj zakułem już węże olejowe od chłodnicy.



cdn..

[ Dodano: Wto Maj 29, 2018 00:54 ]
Cześć :D

Udało mi się skończyć komorę silnika, wpadły ost. mocowania, wzmocnienia, wszystko pospawane na gotowe i pomalowane, na razie tak jak widać, ale malowanie to na końcu ;)

Ciesze się, że udało mi się wmontować oryginalny filtr powietrza, początkowo się nie mieścił i miałem regulować go pod stożki, ale dla wygodniejszego wyjmowania silnika podniosłem poprzeczkę i wyszły same plusy :)

filtr się zmieścił to bak przestał pasować, ale już ogarnięte, razem z kranikiem i wyszło elegancko, jak również montaż chłodnicy.

wypadałoby skończyć pedały i zrobić kolektory.... szczątkową koncepcję mam, aby załatwić materiał :P

mam pytanie, ważyliście swoje buggy? w jakich wagach oscylują te robione od podstaw?
myślicie żeby zrobić dwa wydechy?











































_________________
Galeria: https://trotyl.imgur.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax