Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki klucz leniwy wybrać?
Autor Wiadomość
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Sro Lut 22, 2017 09:49   Jaki klucz leniwy wybrać?

Cześć

Lenistwo na poziomie Piony doszło i do mnie, do tej pory kręciłem grzechotkami lub płaskimi i mi to nie przeszkadzało, ale na starość zdziadziałem i potrzebuję takiego sprzętu

Jedni to nazywają kluczem udarowym, inni wkrętarką, wiertarko wkrętarką

budżet jaki bym chciał przeznaczyć to maksymalnie 555 zł, chciałbym żeby w zestawie była zapasowa bateria

http://www.einhell.pl/pro...kit-3,0-4510021

http://etop24.com/product...i-YT-82931.html

podoba mi się ten sprzęt też, dostęp jest lepszy wszędzie, jak to grzechotką



będę wdzięczny za wszelkie porady
_________________
"Work hard, Play hard"
Youtube + hosting zdjęć
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sro Lut 22, 2017 12:10   

RYOBI mam i polecam ;)
_________________

 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Sro Lut 22, 2017 12:47   

Zależy jaki moment potrzebujesz. Pierwszy z linku to zakrętarka. Mam zakręrarke ale z lidla więc to budżetowa pólka, daje rade ale np koła od auta nie odkręci.
W drugim linku to jest klucz udarowy, inny zabierak i większy moment. Kumpel ma metabo i ten klucz kreci jak durny ale to już wyższa półka cenowa.
Ostatni klucz na zdjęciu to grzechotka automatyczna. Co prawda nie mialem styczności z akumulatorową ale zdarzało mi się pracować taka grzechotką ale pneumatyczną. Ona miała najmniejszy moment kręciła śruby do "oporu" a potem trzeba było dokręcić siłą mięśni. Wyglądało to tak że wciskałeś guzik i kręciło a jak napotkało opór to trzeba było dokręcić jak zwykłą grzechotką. Plus taki, że można dojść do trudniej dostępnych miejscach.
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Sro Lut 22, 2017 13:30   

luki, dzięki, super opinie, rozmawialiśmy o niej kiedyś :) ale prawie 700 z ładowarką i aku :( dołożyć te 200 ?

Zuh, właśnie ta ostatnia mi się bardzo podoba, dokręcasz z "własnym" momentem mięśniowym a reszta sama się robi z dużą prędkością

a w lidlu czasami fajny sprzęt można kupić :) który działa wieki

kół nie chcę dokręcać, tylko wszystko tak jak to na co dzień się używa, bez ekstremalnych momentów
_________________
"Work hard, Play hard"
Youtube + hosting zdjęć
 
 
 
bartek280395 



Pomógł: 16 razy
Wiek: 29
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 1066
Skąd: Licze
Wysłany: Sro Lut 22, 2017 13:51   

Nie wiem jak często chcesz tego używać, ale proponowałbym zakup na 230V, jedyny minus to konieczność ciągnięcia kabli za tyłkiem.. Akumulator prędzej bądź później straci swoje właściwości i będzie do wywalenia, a zakup nowego przekroczy wartość sprzętu. U mnie w pracy używają milwaukee i sobie chwalą. Ale one swoje kosztują.
_________________
Czas aby w moim garażu coś się narodziło :D

Podobno Czerwone sie nie psuja..
Ale za to Niebieskie sa szybsze!!

https://picasaweb.google.com/111824335430769497397/Bagolec14?authkey=Gv1sRgCJ79hJ7zg8_TrQE
 
 
herobrine 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 335
Skąd: małopolskie
Wysłany: Sro Lut 22, 2017 16:43   

No ja mam taką na 230V jakąś chińszczyznę z allegro 400nm i fajne to jest ale na prawdę mocno zapieczonych szpilek nie odkręci. Jak za tą kasę to radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Minusem jest na pewno, że jest to dużo większe od wiertarki i przez to dosyć nie poręczne i ciężkie. Drugi sprzęcior który posiadam to zakrętarka makity. Kupiona bez akumulatora za 200 zł i używałem to z własnymi akumulatorami i jest super, dużo krótsza od wkrętarki przez co poręczna no i bardzo szybko wkręca śruby a potem tylko jakby udarowo dokręca, chyba max 130nm także do lekkich prac jak najbardziej w porządku.
_________________
Galeria ST4 v6 2.8 174 km
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Sro Lut 22, 2017 21:44   

Racja, w lidlu fajne sprzęty się pojawiają, do przydomowego warsztatu jak najbardziej ok.
Ja właśnie tą zakrętarke kupiłem nie do mocno dokręconych śrub a do szybkiego kręcenia.
A ta automatyczna grzechotka jest o tyle fajniejsza, że jest mniejsza i wszędzie dojdzie.
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Sro Lut 22, 2017 22:38   

macin, no ja jestem mega zadowolony, bateria trzyma bardzo dobrze, mam tą udarówkę i wkrętarkę naprawdę szczerze mogę polecić. jedyne co mi brakuje to ładowarki na 12V
_________________

 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Pią Lut 24, 2017 14:55   

no ale bateria to wygoda w każdych warunkach

będę używał max 1 raz w tygodniu, tak to niestety już będzie, dosyć rzadko, do 100 Nm max, reszta mięśniem

chyba jednak Ryobi padnie wybór z drugą baterią
_________________
"Work hard, Play hard"
Youtube + hosting zdjęć
 
 
 
mm1234 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 71
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon Lut 27, 2017 11:45   

Cytat:

Wysłany: Sro Lut 22, 2017 16:43
No ja mam taką na 230V jakąś chińszczyznę z allegro 400nm i fajne to jest ale na prawdę mocno zapieczonych szpilek nie odkręci. Jak za tą kasę to radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Minusem jest na pewno, że jest to dużo większe od wiertarki i przez to dosyć nie poręczne i ciężkie.


http://allegro.pl/klucz-e...2,1&bi_c=166017 coś takiego ?

też mam w i sumie bardzo sobie chwalę , mój ma niby 900w i bass polska ale to wszystko jedna chińszczyzna :D

największy minus tego to w kontekście mechaniki samochodowej gabaryty , to jest wielkie i ciężkie nie wszędzie się z nim wciśniesz( a już w szczególności jak chcesz coś od spodu odkręcić w aucie i bez kanału tylko leżąc pod nim ) , i na słabym agregacie prądotwórczym klepie jak babę po dupie ( na chińskim dwusuwowym niby 900 wat to nawet koła w maluchu nie ma siły odkręcić ) więc jak nie masz mocnego agregtu to do warunków polowych lepiej kupić coś akumulatorowe ( na 2kw agregacie dedry wciąż jest sporo słabszy niż z sieci , koło odkręci ale nie tak szybko )
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pon Lut 27, 2017 16:31   

ja tych sieciówek nie polecam, jestem po przewijaniu stojana ;D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax