Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
[126p] Podniesienie silnika & druga skrzynia/zwolnica
Autor Wiadomość
WilkAlfa 


Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: Pielgrzymka k. Jasła
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 20:28   [126p] Podniesienie silnika & druga skrzynia/zwolnica

Witam.
To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość ;)

Posiadam buggy 126p i mam 2 problemy. Chciałbym:
1. Dołożyć drugą skrzynię lub chociażby spowolnić go(prędkość na 3 biegu tak jak teraz na 1 biegu).
2. Podnieść silnik - myślałem, podpatrzyłem w traktorku SAM i doszedłem do wniosku żeby silnik podnieść bez skrzyni (jakaś amortyzacja na gumach z przodu) i połączyć na łańcuchu (ew. na paskach klinowych).

Myślałem też nad zmianą silnika 126p[24hp] > WSK125/MZ250[~21hp], ale wątpię że spalanie się zmniejszy na MZK(2T), a na 125ccm chyba będzie za słabo ;(

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
 
 
 
Edd 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 108
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 20:56   

Szkoda się bawić w motocyklowe silniki bo trzeba kombinować z chłodzeniem. Jak to ma być traktorek to silnik malucha + skrzynia 3biegowa z żuka. I wtedy tak jak mówisz, podnieść silnik i paskami klinowymi przenieść na skrzynie dobierając przy tym odp. przełożenie.
Napisz dokładniej co chcesz zrobić i jakieś zdjęcia zapodaj, bo z tego co piszesz ja rozumie że z buggy chcesz zrobić ciągnik...
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 21:55   

jezeli to ma byc buggy to zwolnica przy zwrotnicy jak ma byc traktorek do dodatkowa skrzynia? jakies foto?
 
 
 
WilkAlfa 


Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: Pielgrzymka k. Jasła
Wysłany: Sob Sie 29, 2015 10:24   

Chodzi mi o przerobienie buggy w teren - przejazdy przez rzekę itp. obecnie muszę "dusić" na pól-sprzęgle bo jest za szybki na 1 biegu(na dodatek koła 13"), i ciągle strach że go zaleje ;(




 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sob Sie 29, 2015 13:08   

Tylko opcja zwolnicy, Najtaniej jest zastosować gotowe zębatki + lańcuch z maszyny rolniczej, na mniejszym kole zębatym zazwyczaj jest klin a na większym otwór pod piaste. Tą dużą piastę dać zamiast przegubu metalowo-gumowego oczywiscie dorabiając piaste redukcyjną <można wspawać tuleje frezowaną z zdemontowanego przegubu....
Małe koło zębate da na wałku podpierajac go łożyskami i dostosować przegub kardana <np kolumna kierownicza ze stara lub innego auta cieżarowego> druga strona kardana do półosi


Oczywiście te zabiegi wymagają zrobienia nowych wachaczy, solidnych, tak by można było śmiało podeprzeć wałki kół zębatych... dzięki takiemu zabiegowi można dać większe koła z protektorem...



Na upartego zastosować przekładnie gotową ze starej sieczkarni
 
 
 
WilkAlfa 


Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: Pielgrzymka k. Jasła
Wysłany: Sob Sie 29, 2015 21:09   

Dziś urwałem zewnętrzne mocowanie lewego wahacza ;( widocznie "drift" mu nie służy.
Jakoś podratuje do zimy (przeróbki będą dopiero w zimie, teraz przygotowania i zakupy).
Rada z solidniejszymi wahaczami trafiona :P myślę teraz że może od razu zastosować jakiś most(łamany?) na resorach/amortyzatorach(co lepsze?) + skrzynia od mostu od razu gotowa a resztę coś można pokombinować ze skrzynią z malucha(zaspawać dyfer, potem napęd przez jedną półoś).

Zależy mi na "dopasowywaniu się" buggy-iego do terenu(chociaż wiem że cudów nie będzie tanim kosztem :( ), ale bardziej na prześwicie(i przyczepności) oraz na "elastyczności prędkości" żebym mógł pyrkać wolniej przez przeszkody a na prostej jechać w miarę szybko.
Mam mocno okrojony budżet więc proszę o propozycję w miarę solidne a przede wszystkim tanie :?

[ Dodano: Sob Sie 29, 2015 21:57 ]
Myślę o moście(i skrzyni) z Żuka. Z tego co pamięta mój tato to dorobić mocowania do resorów i się trzyma. Co o tym myślicie?
 
 
 
dawlo7 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 1122
Skąd: Jerzmanowice
Wysłany: Sro Wrz 02, 2015 21:25   

http://szayowozy.net/view...der=asc&start=0
_________________
https://picasaweb.google.com/102489887454058614773/BenzinPower4X4

https://plus.google.com/photos/102489887454058614773/albums/5993942462273038353
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18


Partnerzy

MadMax