Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa wysokouterenowionego pojazdu 4x4 - porady, opinie
Autor Wiadomość
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 23:24   

Znaczy gwoli scisłości mosty na pewno nie ze skrzyń malucha to już mi sie odwidziało ;) , będe szukał dwóch jednakowych mostów, a od czego to będzie zależne od okazji ;) . A krzynia biegów to jaką proponujesz żeby w miarę pasowała pod silnik z malucha ? Idealnie było by bez dorabiania flanszy ale jak trzeba będzie to się i z tym pokombinuje. No i jak skrzynia z przednionapędowca z wzdłużnym rozłożeniem napędu to i jest szansa na położenie silnika wzdłuż pojazdu a nie w poprzek ;) . (Ale to preferuje tylko ze względów estetycznych)
 
 
 
grzes12
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 23:51   

flansze to bedziesz musial dawac. Czemu akurat silnik z malacza lepiej cos mocniejszego.
 
 
Mart



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Kamieniec Wr
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 10:26   

wg mnie w pierwszym patencie ( z dostawianymi dyframi po bokach skrzyni) jest za dużo ' do popsucia się, co za tym idzie masa pojazdu też wzrasta. No i na podsumowanie, to przełożenie będzie zbyt niskie, będzie miał moc, ale coś mi się wydaje że tak wolno to byś nie chciał jeździć :?



Drugi patent wydaje się być dużo bardziej trwały, tylko z kolei tam będzie problem z niedoborem przełożeń i mocy.



Chcesz robić konkretnie na silniku i skrzyni malucha?

Bo jeśli nie, to może warto by było dorwać silnik od Justy, albo nawet samą skrzynie- one wprawdzie mają 4x4, ale np mógłbyś wykorzystać tylko skrzynie- (bo z niej wychodzą półośki na przód), bez tylnej osi, a resztę napędu zrobić tak jak zaplanowałeś. W niektórych wersjach skrzyń jest reduktor, no i silnik byłby żwawszy;]

pozdr
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 11:54   

pulsarus ... skrzynia z pzrzednionapedowca podejdzie do malucha ale po odpowiednich przeróbkach ... Mysle ze lepiej było by poszukac silnika Diesla (wiem ze o takim marzy łes) np z golfa 1,8 ... wówczas caly silnik ze skrzynią ładujesz wzłuznie półoski laczysz z walem a nastepnie wał z mostem :) pomysl nad taki mrozwiazaniem , bo naprawde silnik malucha jet juz mocno przereklamowany i do napedu 4x4 zdecydowanie za słaby ...
 
 
 
piotrek350


Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 398
Skąd: Z TORU
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 11:45   

Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł zbudowania buggy 4x4

Silnik z Bmw e36 2.0 kumpel ma anglika za silnik skrzynie z osprzetem wał most woła 800zl

do tego reduktro jeszcze nie wiem od czego ale za 300zł mozna zdobyc cos

i przedni most tez mozna dostac za 400zl

i jagby to wszystko połaczyc mogło by wyjcs cos ciekawego

Tylko jest jedno ale mosty musza bys takie same tzn zeby ciagły ta sama predkoscia ?
 
 
Kluczownik 



Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 187
Skąd: Czarna B-cka
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 18:28   

no tak mosty muszą mieć takie same przełożenie..

np poldek ma 1:40 ale jeśli BMW ma też 1:40 to można kombinować
 
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 20:21   

Co do mostów to raczej wymagane dwa te same i reduktor z terenówki który będzie kręcił tak samo na przód i tył, ja kombinuje taki prototyp że tylni most bym dał z mercedesa i przedni też i z przodu tne półosie i łącze z półosiami z przednio napędowca (żeby to mogło skręcać i zarazem pracować góra - dół). Mozna też kombinować z mostami od uaza ale są sztywne i prześwit będzie zależny od kół jakie damy.
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sob Lis 15, 2008 20:44   

Moją wizje juz znasz :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax