Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyczny poradnik spawania mag
Autor Wiadomość
dulin7 


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 14
Skąd: Nowe Miasto Lub
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 18:31   Praktyczny poradnik spawania mag

Tak przyszlo mi do glowy zeby doswiadczeni spawacze pomogli tym poczatkujacym .
Chodzi mi o praktyczne porady jak wykonywac mocne i estetyczne spoiny, np zdjecia poprawnie i zle wykonanych spoin z opisem techniki prowadzenia uchwytu ustawien itd , z wytknieciami bledow widocznych na zle wykonanych spoinach.
Porady sprzetowe tez mile widziane wiec jaki sprzet jaki drut gaz itd
Ja np mam taki problem ze czasem na spoinie powstaja mi takie jakby pekniecia i spoina jest chropowata , potrafi byc tak ze prawie cala spoina wyglada ok zeby w pewnym miejscu wystapily takie jakby bruzdy, poza tym spotkalem sie z 2 wygladami spoin, bledy w wykonaniu wykluczylem po spawy wykonane przez dobrych spawaczy mianowicie klatki bezp w autach, jedna ma spawy wygladajace podobnie do tiga a druga gdzie spoina wyglada jak by przykleil plasteline tzn ze jej lico jest dosyc gladkie gdzie przy tej drugiej wyglada podobnie do tiga, Moim zdaniem to kwestia sciegu ale nie mam pewnosci wiec zwracam sie do Was.

[ Dodano: Pią Lut 25, 2011 20:16 ]
Oj chyba spawacze mocno zapracowani przy budowie buggy.
Dzisiaj znowu troche popracowalem i doszedlem do tego ze moj reduktor jest strasznie niestabilny, zmienilem na starego Peruna ktory podobno byl uszkodzony, podobno bo dziala jak nalezy :) te bruzdy znikly i nawet przetop jakby sie zwiekszyl, nadal jednak mam problem ze spaw nie jest blyszczacy a pokryty czyms na podobe grafitu cos podobnego jak po spawaniu elektroda tylko troche jasniejsze bardzo cienkie i bardzo mocno zwiazane ze spoina, nie idzie tego odrapas szczotka druciana tylko przy stygnieciu w niektorych miejscach odpryskuje i pod spowem widac ladny blyszczacy metal, czym moze byc spowodowane takie cos moze drut spawalniczy, akurak mi sie skonczyl wiec moze poradzicie jaki kupic
 
 
 
sudan 
SPAWACZ



Pomógł: 11 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 604
Skąd: Iłowa
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 19:10   

witam. pytanko małe mam.jak wygłąda spawanie alu półautomatem?czy potrzebuje jakieś inne końcuwki do palnika?mam pytania odnosnie ustawień i osprzetu. posiadam spawarke ESAB origo mig 270. drut al 99,5 proc. wkładke teflonowa i mała butle z co2.
 
 
Szuler17 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 372
Skąd: Wyszków
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 20:31   

sudansz, Na CO2 nie pospawasz, Argon 4.5 Linde lub inny o dużej czystości. Do tego można dać końcówkę prądową o większej średnicy.
_________________

 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 23:18   

Końcówka dobrana do średnicy drutu inaczej będzie się pieprzyło, spawa się ciężko i argon. Spawaj to zobaczysz jak to się fajnie spawa :D
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
Szuler17 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 372
Skąd: Wyszków
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 09:16   

Z końcówką musiałby popróbować. Drut aluminiowy potrafi się przytapiać i sklejać z końcówką, dlatego stosuje się większe. Ale to już wg własnych upodobań ;)
_________________

 
 
 
sudan 
SPAWACZ



Pomógł: 11 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 604
Skąd: Iłowa
Wysłany: Sro Gru 05, 2012 21:35   

do klejenia mam specjalne srodki wiec tym sie nie martwie. Sebusk, a jak wyglądają ustawienia spawarki? podobnie do stali czy do nierdzewki? dopytuje sie tak bo drut i wkładke mam za free ale za butle argonu treba dac (chyba) około 3lub 4 setek. i mówię tu o małej 6kg
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Czw Gru 06, 2012 10:45   

sudansz, niestety podobieństw za wiele nie ma drutu musisz dać więcej jak w stali rolki obróć na okrągłe rowki bo nie pchnie mi osobiście lepiej się spawa drutem 1.2 bo sztywniejszy i nie trzeba takiej zawrotnej prędkości podawania dawać. Potem wynikają problemy z upalaniem drutu przy starcie jak masz prędkość dużą. No i wiadomo że elementy spawane muszą być oczyszczone na glanc żadnych tlenków ani innych zanieczyszczeń i to po obu stronach co najmniej tak ze 3/4 cm bo to nie stal. Najlepiej na kątówkę średnio twardą szczotkę i do połysku oczyścić. Jeszcze jedno najlepiej jakby spawarka podawała gaz zanim drut ruszy albo kilka razy nacisnąć włącznik żeby gaz poszedł.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
sudan 
SPAWACZ



Pomógł: 11 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 604
Skąd: Iłowa
Wysłany: Pią Gru 07, 2012 00:49   

co do czystości to w pracy ciągle spawam tig'iem. co do szczotki to mała podpowiedź. lepszy kamień lub samą tarczą czyścić bo szczota zostawia cząstki żelaza. zrób test. tak wyczyszczony materiał wytraw w kwasie i zostaw na 5 min. albo zrobi sie czarne (mało cząstek Fe) lub zrobi sie poprostu rude.
widziałem na yt że przykładają takie wstępne płyki. do rozpoczęcia spawania i zakończenia . potem sie je odrywa lub odcina.
a jak wygląda sprawa z rolkami? te same czy jakieś nie żelazne
sprawdzałem dziś ceny małych butli. mały ząąąąąąk. 350zł
P.S do wytrawiania bardzo dobre są kwasy firmy NERTA. nadaja sie zarówno do al jak i kwasów i wszelakich pochodnych miedzi. do zwykłych Fe nie stosuj. A, i przy tym nie można dopuścić do kontaktu ze szkłem (np szyby samochodowe) bo zrobią sie bardzo matowe
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 09:13   

sudansz, hymm w sumie to muszę sprawdzić z tą tarczą choć wielkiej różnicy nie widziałem bo jednak półautomat nie jest tak subtelny jak TIG więc różnicy można nie zauważyć. Ale po testuje. Płytki startowe dobra rzecz. Rolki zwykłe tylko żeby rowek był U a nie V.

Jak masz podłogę w naczepie do wspawania to raczej kwasu nie użyjesz ale do pierdółek myślę że oczyści jak nic innego. Tylko że pierdółki ciężko się spawa półautomatem.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
sudan 
SPAWACZ



Pomógł: 11 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 604
Skąd: Iłowa
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 23:40   

Sebusk, pryskacz po płynie do szyb i czyścisz gdzie chcesz. a jak czyścisz szczotka to nie wyłazi czarne? ja spawam tez naczepy, ale silosy. musza byc szczelne stąd TIG. co do mojej kolejności spawania to kątówka kwas potem spłukuje kwas i lece ze spawem. nie wdychaj oparów kwasu!!! niedość ze szkodzi to w cholere boli
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 18:59   

sudansz, spokojnie wiem co to kwas ... sudansz, ale co czarne ma wychodzić ? bo nie łapie ?
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
Zuh 
Jeżdżący na eMZecie


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 672
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 08:08   

Materiał się przebarwia na czarno.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 14:39   

ale czy chodzi o zadymienie na czarno czy kolor alu czarny... ?
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
sudan 
SPAWACZ



Pomógł: 11 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 604
Skąd: Iłowa
Wysłany: Sro Gru 12, 2012 23:26   

zadymienie. jak to wyłazi to lichy przetoo sie robi. ale to tylko jak jest brudne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax