Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Parę pytań
Autor Wiadomość
Mergran 


Wiek: 28
Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 18:15   Parę pytań

Witam. Jestem nowy i tak na prawdę buggy zacząłem się wczoraj interesować. W ostatnim czasie tato kupił działkę za miastem, w pobliżu las, pola itp. ;) Ja osobiście mam 16 lat, no i jeszcze trochę z młodości chciałbym pokorzystać. Na początku myślałem żeby razem z tatą zrobić od nowa buggy, ale że tato raczej będzie zajęty, a sam nic nie zrobię (0 doświadczenia w tych sprawach), więc pomyślałem żeby kupić używanego buggiego (na nowego nie mam kasy). I tu pojawia się parę pytań:

1. Znalazłem w internecie dwa ogłoszenia, które mi się spodobały, mianowicie:
link 1
link 2
Czy polecacie tego typu pojazdy, wiem, że ze zdjęć nie da się dużo wyciągnąć, ale takie ogólne sprawy się zauważy mam nadzieję.

2. Na co zwrócić uwagę kupując używanego buggiego? Jak już pisałem jestem kompletnie zielony w tym temacie, a wolałbym jak przyszłoby do kupna wiedzieć to i owo.

3. Czy za 2-3tyś. zł da się kupić przyzwoitego buggiego do użytku rekreacyjnego?

4. Czytałem, że do buggiego przydałyby się opony z grubym bieżnikiem, no, ale jakbym kupował już jakieś opony to nowych bym nie kupował, wolałbym jakieś używane. Czy opony zimowe od samochodu nadają się do tego typu pojazdów?

5. Jeśli będę jeździł tylko po polach i lasach to czy opłaca mi się kupować jakieś ubezpieczenie lub coś?


Z góry dziękuję.
P.S. w google wpisywałem i nic nie znalazłem niestety...
 
 
 
michalst3 



Pomógł: 12 razy
Wiek: 28
Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 541
Skąd: Chechło Pierwsze
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 21:40   

1 link 1 fajniejszy .
2 na to czy nie kopci na niebiesko i luzzy zawieszenia i wygode i oczywiście bezpieczenstwo .

3 napewno sie da .
4 zawsze sie przydadzą i na allegro mozna za małą cene wychaczyć .
5 nic nie trzeba .
_________________
Galeria ST3
2.3Turbo 250KM 400Nm
 
 
 
kms 
konsztruktor xD



Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 358
Skąd: NWU
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 22:41   

1. Pierwszy ładniejszy ale....rama jakaś taka chyba delikatna. Nie wiem z jakich to profili i rurek jest robione ;) Ale fakt...wygląda o wiele lepiej niż link 2. Ale na moje link2 jest bezpieczniejszy ;) Jakoś tak solidniej wygląda na pierwszy rzut oka.

2. Konstrukcja, SPAWY (chociaż to można poprawić), wszelkie luzy, hamulce, pasy, fotel, silnik.

3. Za 3 tyś zbudujesz sobie fajny sprzęt :) na forum masz wiele galerii, wiele tematów, WIELU MIŁOŚNIKÓW którzy na pewno pomogą ;) A i satysfakcja o wiele wieksza:)

4. Oponki od quada :) Zimówki a letnie to raczej az takiej różnicy nie robi ;)

5. Ubezpieczenie zawsze sie przydaje...opłacaj to w szkole :D Inne niech cie nie obchodza ;)
_________________
Pozdrawiam!!!

https://picasaweb.google.com/100075242423400428029/BuggyZdjecia?authkey=Gv1sRgCMnjv6rU-uy5YA
 
 
 
wienek5 
LIBERATOR



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 170
Skąd: Równe Podkarpacie
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 23:42   

Kolego Mergran trafiłeś w dobre miejsce żeby zdobyć wiedzę na temat BUGGY, ale wybrałeś kiepski sposób.
Poczytaj forum a dowiesz się wszystkiego ,na każde twoje pytanie jest tu odpowiedź!
Bazowanie na cudzych (subiektywnych) opiniach to błąd - trzeba samemu wyrobić sobie pogląd na dany temat.

Powodzenia !
_________________
PASJA ZACZYNA SIĘ TAM GDZIE KOŃCZY ROZSĄDEK.
MEGALODON https://www.facebook.com/wiesiekkluk
 
 
 
Mergran 


Wiek: 28
Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Lut 07, 2012 07:48   

dzięki za wszystkie odpowiedzi, na pewno się przydadzą ;) wienek, jestem nowy, trochę poczytałem, ale co innego jak ktoś wprost wytłumaczy, a najlepiej to w ogóle żeby na przykładzie ktoś pokazał.

własnego buggy nie będę robił, bo jak już pisałem zero doświadczenia mam, a tato nie będzie miał czasu żeby mi pomóc... a jakbym kupił jakiś używany to przy jakiś naprawach to już by tato znalazł czas żeby pomóc, a do zrobienia to trzeba trochę więcej czasu. uważam, że temat zakończony, jeśli będę miał jakieś jeszcze pytania to założę nowy, a ten można chyba zamknąć ;)

jeszcze raz wielkie dzięki za odp ;)
 
 
 
kozi1562 
ZycieZaczynaSięPo100



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 265
Skąd: Młoszowa
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 17:45   

Za 3 tysiące można już kupić bardzo fajnego buggy-ego ja znalazłem np takiego http://moto.allegro.pl/buggy-i2101221181.html
a jeśli chodzi o bezpieczeństwo to za około 300zł kupisz fotel kubełkowy i nawet mniej niż 100zł kupi pasy szelkowe 3-4 punktowe. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to dla mnie jest kompletna głupota jeśli pojazd ma jeździć po polnych drogach ,ale jak kto woli . A pod opony od quada trzeba poszerzać felgi albo zakładać felgi od quada ja w swoim będę się starał o "rolniki" tak to wygląda http://moto.allegro.pl/17...2112292744.html
tylko na jakieś felgi 13" od np poloneza . Pozdro ;)
_________________
https://picasaweb.google.com/109145301783053424467/Buggy126

 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 22:08   

kozi1562 napisał/a:
Jeśli chodzi o ubezpieczenie to dla mnie jest kompletna głupota jeśli pojazd ma jeździć po polnych drogach


Młody jesteś, mało widziałeś.

Ja jakbym miał możliwość wykupienia NNW to bez zastanowienia bym brał. I nie dawaj takich rad nikomu. Wypadek nie zawsze może zależeć od Ciebie, czy od tego co robisz.


Jeśli ktoś ma możliwość wykupienia ubezpieczenia na wypadek wypadku :P to polecał bym wykupić wiele to nie będzie na pewno kosztowało.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
kozi1562 
ZycieZaczynaSięPo100



Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 265
Skąd: Młoszowa
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 22:51   

Ja powiedziałem że dla mnie to głupota "ale jak kto woli" :]
_________________
https://picasaweb.google.com/109145301783053424467/Buggy126

 
 
 
lepski23 


Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 33
Skąd: kulice
Wysłany: Nie Maj 27, 2012 22:33   

tez bym wykupil
_________________
lepski
 
 
 
Bartosz_jarocin 
Gangsta squad !


Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 262
Skąd: Jarocin wlkp
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: Nie Maj 27, 2012 22:47   

mieć a nie mieć ?? :]
_________________

 
 
 
bzyku099 


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 26
Skąd: Gąbin
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 15:13   

Jak których ci się podoba to kup, według mnie w moim przypadku lepsze rozwiązanie było kupienie prawie gotowego za rozsądne pieniądze :)
 
 
 
graba 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 24
Skąd: Mogilno
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 10:52   

bzyku099 napisał/a:
Jak których ci się podoba to kup, według mnie w moim przypadku lepsze rozwiązanie było kupienie prawie gotowego za rozsądne pieniądze :)


Właśnie kwestia co dla kogo znaczy rozsądne pieniądze. Ja na swojego rurowca wydałem jak na moje możliwości dośc pieniążków. A planuje wydać jeszcze więcej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax