Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prostownik.
Autor Wiadomość
Herdins 
to Ja! ten co urwał.



Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 140
Skąd: Łask
Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: Sob Paź 22, 2011 21:18   Prostownik.

Panowie zbliża się szybkim krokiem zima.. A mi sie zrypał stary prostownik.. I mam takie pytanko. Co polecicie?
Szukam już czegoś lepszego tzn chociaż z funkcją samostartu czy jak to sie tam nazywa (taka opcja że przykładowo padł mi rano aku.. Spieszę sie do pracy podłączam prostownik i na nim moge odpalić autko..)
W jakich granicach się zmieszczę? Jakich firm szukać? Wcześniej miałem jakiegoś plastikowowca i co prawda za mocny nie był ale te pare lat wytrzymał i dupe nie raz uratował no ale przyszła pora kupic coś stałego.
_________________
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 21:48   

http://moto.allegro.pl/pr...1871766861.html

sąsiad na takim odpalał zetora 90 konnego i bez problemu ruszał :D
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
BKK 


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 350
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 13:26   

Jeśli to ma rozruch na takich kabelkach, to tylko pogratulować fantazji ;D
Wystarczy sobie sprawdzić, jaki jest prąd rozruchowy urządzenia i jakie przekroje są potrzebne do takiego prądu...
Do czego ten prostownik rozruchowy ma być? Jaki prąd rozruchu przewidujesz? Generalnie na przyzwoity prostownik rozruchowy trzeba przeznaczyć około 1000 zł. Więc zastanów się, czy jest sens wydawać tyle pieniędzy na rzecz przydatną sporadycznie.
Jeśli szukasz jakiegoś prostownika, to może skłoń się ku ładowarkom procesorowym. Można je podłączyć do akumulatora i... Zostawić na całą zimę. Po naładowaniu akumulatora, przejdzie ona w tryb podtrzymania i będzie stale monitorować akumulator utrzymując go w dobrej kondycji. Kupisz już za 69 zł w Lidlu. Wprawdzie zdania na temat tej konkretnie są podzielone, bo zdarzały się usterki, ale generalnie jest godna polecenia. Poza tym, na rynku jest cała masa innych tego typu urządzeń.
_________________
Zaprojektuję i wykonam instalację elektryczną do każdego pojazdu.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sro Paź 26, 2011 09:49   

BKK, Przewody prądowe maja gdzieś tak koło 5mm^2 powierzchni przekroju poprzecznego więc nie widzę problemów izolacja jest cienka, a nie tak jak w większości pseudo prostowników rozruchowych ze przewód 1,5mm^2, a pcv dookoła jakby miał z 10mm^2 :P
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
raczek3 


Wiek: 30
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 46
Skąd: LPU
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 20:56   

No właśnie 5mm^2 przyjmując że na każde 10A powinno przypadać 2.5mm^2 to tymi kabelkami to se można... ;D

Jeśli chcesz Dobry prostownik z rozruchem to szukaj firm takich jak Bester, Geko, ewentualnie Einhell

Chociaż według mnie najlepsze pod względem bezawaryjności i trwałości są stare prostowniki produkcji polskiej lub ZSRR.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 16:25   

hymm no cóż ciągnik na nim odpalił wiec i osobówka odpali ;] co do 10A na 2.5 mm^2 bo przy ciągłym prądzie będą problemy, a nie przy 3-4 sek załączeniu prądu.

Ehh ja to piszę z doświadczenia... widziałem to piszę,.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
raczek3 


Wiek: 30
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 46
Skąd: LPU
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 16:59   

Owszem, zgadzam się z tymi że tymi przewodami odpali ale ja jeśli już coś kupuje co ma służyć na długie lata staram się poczekać trochę dołożyć i kupić coś sprawdzonego co wiem że wytrzyma i nie okaże się jakąś tandetą.
Nie wypowiadam się na temat tego prostownika który pokazał Sebusk ponieważ nigdy go nie używałem więc nie wiem, i nie wykluczam iż jest naprawdę godny uwagi. Kolega Herdins prosił o opinię co kto poleca więc każdy może podawać swoje propozycje.
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 17:06   

raczek3, oki :) przepraszam że się uniosłem :)
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
raczek3 


Wiek: 30
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 46
Skąd: LPU
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 17:29   

A ja się nie gniewam :hihi: po prostu chciałem wyjaśnić o co mi chodziło :) Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax