Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Buggy Polonez 1.9D Skrzynia Citroen ZX
Autor Wiadomość
orenkall 


Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 39
Skąd: Wrocław
  Wysłany: Wto Sie 23, 2011 04:05   Buggy Polonez 1.9D Skrzynia Citroen ZX

Siema
Ostatnio zdecydowałem, że pora zacząć planować moje buggy.
Od razu pomyślałem o silniku poloneza ze względu na cenę. Po przejrzeniu gamy silników poloneza zainteresowałem się silnikiem 1.9D XUD9. Niestety nie pasowało mi położenie silnika z przodu gdyż zmiana biegów w skrzyni poldka tego by wymagała, więc zacząłem grzebać w internecie i natrafiłem na informacje z jakiego modelu polonez zapożyczył silnik diesla i że citroen ZX, z którego on pochodzi ma skrzynie boczną i małe spalanie co by mi bardzo pasowało.
Moje pytanie jest następujące czy skrzynia citroena będzie pasowała do silnika 1.9 z poldka a jeżeli nie to czy macie jakieś inne pomysły na tani i dobry silnik.
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 10:31   

Zdaje mi się że sinik XUD9 występuje też w citroenie c15. Więc z niego możesz szukać skrzyni. Ale niech się inni wypowiedzą, bo chyba z 2 osoby mają z c15 silnik.
 
 
 
quadrat1985 
Nope, Chuck Testa



Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 308
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 19:19   

ja mam ten silnik....tyle ze ze skrzynia poldka...;)
silnik xud9 ze skrzynia boczna był montowany z tego co wiem w jakichś citroenach, peugeotach ... znajomy ma ten silnik z Fiacie Scudo

silnik do skrzyni oczywiście pasował będzie...



Assur92 napisał/a:
Zdaje mi się że sinik XUD9 występuje też w citroenie c15. Więc z niego możesz szukać skrzyni. Ale niech się inni wypowiedzą, bo chyba z 2 osoby mają z c15 silnik.


w citroenie C15 jest XUD7 1.8D ;)
_________________
PROJECT TROLL
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 21:06   

quadrat1985, no to jednak źle mi się zdawało ;) ale wynagrodze za to wyciągiem z wikipedi gdzie byly montowane:
Kod:
Model     Output                       Notes                                    Model of car
XUD9             65 PS (64 hp/47 kW)       Diesel                                    Peugeot 309 GLD
XUD9 A             71 PS (70 hp/52 kW)       Diesel                                    ROVER 200 MK2 D
Citroën Berlingo
XUD9 TE/L     92 PS (90 hp/67 kW)       Diesel turbo with intercooler     Peugeot 306
Peugeot 405
XUD9 SD         63 PS (62 hp/46 kW)    Diesel turbo catalyst            Suzuki Samurai
XUD9 SD            75 PS (74 hp/55 kW)    Diesel turbo catalyst            Citroën Xantia
Peugeot 406
XUD9 TE/Y     90 PS (88 hp/66 kW)       Diesel turbo with intercooler catalyst    
XUD9/Z             68 PS (67 hp/49 kW)       Diesel catalyst    
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax