Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alternator?
Autor Wiadomość
Wichur
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 15:24   Alternator?

Witam, mamy teraz problem z alternatorem, chcialem go podlaczyc aby ladowal aku ale sprawdzalem miernikiem to na wyjsciu ma okolo 0,2V na niskich obrotach i 1,2V na maxa , czy moze mam zle cos czy moze dojechane szczotki sa?

na alternatorze widze tylko B+ i gruby kabel wychodzacy z gory altka, to jest masa ale dlaczego druga jezeli ma na obudowie?

regulator jest OK



jak tego czorta podlaczyc, zeby ladowal?:D



P.S. czy alternator potrzebuje jeszcze jednego regulatora?





Pozdrawiam
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 15:56   

żeby ci alternator ładował podaczasz jego masę oczywiscie do ramy gdzieś. Teraz z alternatora wychodzą 2 kable jeden grubszy i drugi cienki taki normalny to ten grubszy idzie do akumulatora bądź inaczej idzie przez rozrusznik (w rozruszniku jest połączony z tym grubym plusowym z akumulatora) a ten cienki kabel idzie do kontrolki ładowania pod stacyjke.



Mam nadzieje że pomogłem
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 16:22   

Jaka druga masa ?? masa to jest plecionka przykrecona do obudowy alternatora... A ty podłączyles kabel + jako mase ?? jezeli nie bedziesz mial wzbudzenia to altek nie bedzie ładował ... 1,2 to jest nic ... altek na wolnych powinien miec okolo 14,4 V Sprawdz ewentualnie regulator ,
 
 
 
Wichur
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 16:47   

pulsarus napisał:
żeby ci alternator ładował podaczasz jego masę oczywiscie do ramy gdzieś. Teraz z alternatora wychodzą 2 kable jeden grubszy i drugi cienki taki normalny to ten grubszy idzie do akumulatora bądź inaczej idzie przez rozrusznik (w rozruszniku jest połączony z tym grubym plusowym z akumulatora) a ten cienki kabel idzie do kontrolki ładowania pod stacyjke. Mam nadzieje że pomogłem
czekaj czekaj.... u mnie wychodza 2 kable... (gruby - masa) i B+. a ten drugi grubszy? ma ktos moze fote? bedzie prosciej :D
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 17:10   





Masz na fotce, masy nie mieszaj, podłącz ja do ramy i tyle, masa to ten gruby kabel plecionka.



A dwa opisane przezemnie kable masz z tyłu alternatora brązowy gruby i ten cienki nie pamiętam jakiego koloru
 
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 20:46   

dodam ze ten cienki podlacza sie pod jedna ze szczotek od alternatora obok kabelka od regulatora i kabelka wchodzacego do alternatora na diody.
 
 
 
Wichur
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 01:52   





tak to wyglada... wiec nie wiem tak to podlaczam jak narysowalem. gdy kupowalem silnik od dziadka powiedzial, ze w alternatorze wymienil szczotki i dzialal. ale u mnie pokazuje nie caly 1V ;/ przeciez tak nie moze byc. z alternatora wychodza 4 wyjscia i 3 podlaczone kabelkami (brazowy, zielony, zolty) cos tam jeszcze musibyc? :(



nie wiem czy dobrze narysowalem kabel zolty z zielonym bo nie pamietam w tej chwili jak tam jest.
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 10:57   

Wymień diody, bo na 100% jakaś jest przepalona i dlatego ładuje kilka voltów. Mi tak siadło i na max obrotach miałem chyba niecałe 3V. Na allegro nówki po 9zł chodzą a za 10zł na złomie kupisz cały alternator. Pozdrawiam
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 12:02   

wichur B+ do akumulatora , plecionka do ramy !!! , a taki cienki kabelek do żaróweczki po przełączniku i od zaróweczki do + , jezeli przy alternatorze nie masz tego cienkiego kabelka to na niego jest wsówka tam walasnie gdzie sie pina regulator ,tam jest jeszcze jedna taka na samym dole !!!!!!!!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax