Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: luki
Czw Gru 02, 2010 19:30
Buggy 3.0 V6 200KM pare pytan.
Autor Wiadomość
pwjk


Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: TSK
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 16:01   Buggy 3.0 V6 200KM pare pytan.

Witam,jako ze jestem nowy na forum to chciałbym się przywitać..nie robię tego w innym temacie żeby nie zaśmiecać :) Mam na imię Krzysiek,mam 25 lat i jestem za Skarżyska :)

Swego czasu przymierzałem się do budowy szayowozu..ale albo brak kasy albo czasu ograniczał moje plany,jest zima..mam trochę wolnego mogę się za to wziąć :)

Jako dawce silnika wybrałem Alfę 166. Oczywiście wersja trzy-litrowa o mocy 226 KM.Nie chce się bawić w jakieś maluszki czy cos..nie robię tego z nudów tylko z pasji...i mam w zwiazku z tym pytanie nr 1...

Jak najłatwiej zrobić napęd na cztery kola?

Proszę o odpowiedzi tutaj..nie na gg..niech każdy znajdzie odpowiedzi których szuka..
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 16:56   

1 nie ten dział.
2 Dobrze w temacie zaznaczyłeś ze 200 bo tych 226 na pewno teraz nie ma
3 Napęd od audi Quattro, niestety, ale problem z silnikiem bo byłby z przodu...
4 Pozostałbym przy tylnej Osi
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 19:22   

ale podstawowe pytanie gdzie chcesz mieć silnik? z przodu czy z tyłu

może jak już dawać napęd od audi Quattro to lepiej by było zaakceptować całą jednostkę z napędem?
 
 
 
pwjk


Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: TSK
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 21:32   

przepraszam za zamieszanie...nie wiedziałem gdzie to wpisać :)

tylko tylny napęd tez by mnie interesował..ale to strasznie długi by był..nie wiem jakby to wpłynęło na jazdę...
po reszta 4x4 zawsze lepsze..
adaptacja od audi quattro nie wchodzi raczej w grę..za dużo przeróbek..
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 21:51   

za długi? Silniki aż takie wielkie nie są, fakt 3.0V robi swoje, ale trochę pomyślunku i można wcisnąć w dobrą ramę... najlepiej pooglądaj projekty innych, możliwe ze trafisz też na projekt z jednostką od alfy :D ... Tyle mocy to już konkret i możliwe ze największy na forum, ale nie chodzi o samą moc, ważne by ją jak najlepiej wykorzystać, chodzi mi o ramę wahacze adekwatne wytrzymałościowo klatka też musi być z większych rurek niż 1" bo tego masa wymaga, masz pełno ram do wyborów, powiedz, tylko która tobie się podoba, będziemy myśleć dalej... raczej nie szukaj gustu w piranha/baracuda bo klatka silnika będzie większa niż kierowcy, a to nie będzie za specjalnie wyglądać.
jak wspominałeś nie chcesz sie bawić, kombinować z skrzyniami quarto, ale niestety zamiana napędu tego wymaga. Musisz wybrać kompromis...
 
 
 
M-Zender 


Wiek: 38
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 164
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 22:31   

takie cudo możesz zrobić ,mi sie bardzo podoba
 
 
 
macin 



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2338
Skąd: wschód / południe
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 10:09   



możesz zrobić silnik z przodu ale wszystko inne przesunąć do tyłu tak żeby nacisk osi przód i tył był w stosunku 50%:50% i da się to zrobić bez problemu

jeśli jesteś uparty na ten silnik... to masz problem bo musisz szukać skrzyni z wyjściem na tył pod taki właśnie silnik i tu jest największy problem Twojego projektu (nie licząc kasy)

zastanów się nad innymi silnikami bo wtedy możesz sobie zaadoptować cały układ napędowy od innych pojazdów i też odpowiedz sobie na pytanie czy robisz to na mostach (jeep, nissan, toyotka) czy na półosiach (większość subaru, mitsubishi, suzuki) części są niedrogie i nie ma problemu z zakupem, jedyne co musisz zrobić to podjąć kilka decyzji a wtedy sprawa projektu będzie prosta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18


Partnerzy

MadMax