Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Efekty spawania [choroby, bezplodnosc, etc ? ]
Autor Wiadomość
mlody975



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 87
Skąd: myszków
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 19:52   

ja tez naswietlilem sobie oczy juz dwa razy :D pierwszy raz jak zaczynalem przygode z budową heh nic nie widzialem przez maske to spawalem bez :P P heh wiem ze kalectwo ale człowiek uczy sie na bledach :) spawalem w piątek, w nocy nie moglem spac cala sobote i niedziele lezalem w lózeczku i nic nie widzialem ;/ mama mi robila takie oklady z herbaty tak jak pisal KrzysztofSS, w poniedzialek bylo rozpoczecie szkoly ;/ ciemne okularki i jazda chyba do czwartu mialem czerwone oczy i nie moglem chodzic po dworze bez ciemnych okularków, drugi raz to sobie naswietlilem ostatnio jak z sasiadem spawalem rame juz na gotowo ale to on spawal a ja przypadkiem spogladalem jak mu idzie robota i tylko w nocy mnie bolały oczy, ale juz umiem spawac z maską hehe. Herbatka zaista sprawa :D
 
 
 
igraszek05 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 28
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 603
Skąd: Występy
Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 19:37   

Ja przy spawaniu fórtki miałem odsłonieta szyję to mi skóra zchodziła jak bym sie spalił na słońcu :/
_________________
https://picasaweb.google.com/114629291126091902035/BuggyPomalowane

https://www.youtube.com/watch?v=3OVmlaZGSpU
 
 
 
Diablonik
Heniu podaj młota



Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 103
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 09:48   

JA spawałem Taki stelaż pod kwiatki w bezrekawniku moze nieduzo spawania tak z 30 min z przerwami ale wieczorem byla roznica :0 Ręce całe czerwone i szyja a reszta biała że szok ;) ale praktyczne było bo w nocy grzało lepiej niż nie jedna kobieta ;)
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 16:08   

igraszek05, ostatni post był napisany 2 lata temu :hah:
 
 
 
klimax 


Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Gryfino
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 07:15   

Panowie przez to ciemne szkiełko też coś widać, więc nie bójcie się go używać. Moja rada jest taka, że należy zasłaniać maksy maksymalnie jak się ba wszystkie odsłonięte części ciała, nie do puszczamy do spawania w krótkim rękawku, bo człowiek niema natury węża i nie może skóry zmieniać. Pyzatym częste naświetlanie skóry powoduje raka skóry, (ale to już ex trema), naświetlanie oczu również pozostawia ślady po sobie w postaci utraty wzroku, możliwości szybszego rozwijania się jaskry, (jeżeli ktoś ma predyspozycje). Natomiast, co do bez płodności no to ja was proszę, przy czym wy się chcecie tego nabawić??? Bo chyba nie przy „spawaniu” buggy?? No chyba, że znajdzie się miglanc, co z klejnotami na wierzchu będzie spawał swoją ramę :hah:
 
 
 
Sebusk 
Flinston



Pomógł: 29 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2773
Skąd: Sępolno Wielkie
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 19:24   

klimax, większy uszczerbek by na jajkach mieli od opalenia :P niż bezpłodność :P Co do szybki popieram klimax'a, zresztą w każdym sklepie spawalniczym możecie sobie dobrać taki szybki jakie chcecie (o przepuszczalność mi chodzi) wiadomo że w słońcu ostrym jak się spawa to szybko jaśniejsza bliżej 9 a w ciemnym pomieszczeniu lub w nocy to 12 nawet 13. Koszt kupna takiej szybki to poniżej 4 zł, wiec wydatek żaden.
_________________
SR 2 CBR 1100 XX
Piranha RF 900 RR
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Paź 31, 2010 14:23   

teraz są już maski z ustawieniem DNI i tzw. samościemniające tzn gdy nie spawasz widzisz przez szybkę na zielono, a gdy zaczynasz spawać sama się ściemnia

kupiłem rok temu taka maskę na allegro za coś kolo 130zł i przyznam, że nie chcę innej od czasu jak ją mam to ani razu nie naświetliłem sobie oczu, bardzo funkcjonalna bo widzę wszystko zanim zaczynam spawać czy nic mi się nie przesunęło itp i jest w formie przyłbicy więc zawsze mam 1 rękę wolną, a to często się przydaje (nie ma czegoś takiego jak kiedyś że 1 ręką trzymam materiał 2 spawarkę i hewtam z zamkniętymi oczami naświetlając sobie skórę twarzy)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax