Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki materiał się nada?
Autor Wiadomość
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 03, 2010 17:41   

No ja go tylko "posmarkam" spawarką tam gdzie mają być spawy, a dalej to profesjonalna osoba(ojciec po szkole spawalniczej) będzie spawać. Najprawdopodobniej będzie to wirówka, ale to nie jest do końca pewne. A jak nie wirówka to spawarka, tylko nie chińszczyzna tylko troszkę lepsza(chyba 15 lat ma i żadnej awarii a się wyspawało niemało ;) )
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Sie 03, 2010 23:00   

jak nie wirówka to spawarka? jaka spawarka ile Ty masz lat, że spawać nie umiesz?
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 20:36   

Śmiechu a Ty spawać konkretnie umiesz ? nie każdy ma takie narzędzia w ręku.

Ja jak pierwszy raz spawałem leciałem bardzo ładne spawy az mnie w firmie w której wtedy pracowałem pytali czy kiedys to robiłem, a to zalezy od ręki i oka a nie każdy ma.
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 22:04   

same222, w profilu jest ile mam lat więc spójrz na lewo ;)
A nie umiem spawać bo po prostu nie miałem takiej potrzeby, nie mam własnego gospodarstwa ani nic, więc nie spawałem. Ale nigdy nie jest za późno na naukę ;)
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 11:38   

wiem widziałem ile masz lat :] no chyba, że tak

mnie to tam zawsze ciekawiło i zacząłem spawać w wieku 12 lat już jakieś sporadyczne rzeczy, a z wiekiem coraz więcej teraz praktycznie jak coś jest do pospawania na poważnie to wołają tylko mnie :P

spawać konkretnie co masz na myśli? transformatorówką ciężko jest uciągnąć naścienne i nasufitowe i ciągle się tego uczę nasufitowego to praktycznie nie spawam bo zazwyczaj jest możliwość odwrócenia materiału a jeśli chodzi Ci o to czy jest mocne jak pospawam to myślę, że tak może nie wygląda czasami jak po TIG ale się trzyma ostatnio robiłem zaczep do ciągnika takie 2 płaskowniki musiałem dospawać i ciągałem już nie raz za nim przyczepę załadowaną po 6 ton i się nie urwało
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 12:10   

No właśnie o tym mówiłem że nie każdy ma możliwość nauczyć sie spawać bo niema spawarki lub gdzie tego zrobić albo niema kto pokazać ty akurat miałeś i sie nauczyłeś pomimo młodego wieku a kolega starszy i nie miał takiej okazji a Ty mu podjeżdzasz to tak troche chyba nie na miejscu było wg mnie.

Ja sam osobiście to nauczyłem sie spawać dopiero gdy miałem coś w granicy 20 lat bo tak jak kolega Assur nie miałem potrzeby bo akurat mam 3 wujków zawodowych spawaczy i jak coś to do nich leciałem z czymś do pospawania.

Pomijając to wszystko zeszliśmy z tematu. Assur połap co tam masz do zrobienia i daj do obspawania a skoro masz ojca spawacza to przy okazji możesz sie poduczyć spawania.
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 14:27   

shaki27, ja się nie obrażam na same222, mówi co myśli ;)
A teraz uczę się spawać transformatorówką bo taką mam w domu i spawam złom jaki mi wpadnie w ręce by nabrać trochę wprawy. Może kiedyś sam uspawam buggy, ale pierwszy projekt zostawię komuś innemu do spawania ;)
No z tematu rzeczywiście się trochę zeszło więc może niedługo dam coś na temat, ale do innego działu bo wynegocjowałem w robocie popołudniową zmianę więc od rana będę mógł rozejrzeć się po składach jakie mają ceny profili i coś kupić. No i powoli zacząć kombinować ;)
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Nie Sie 08, 2010 14:40   

ale ja się obrażę za spam w temacie, za który odpowiednio wynagrodzę, mam dobry humor dziś wiec jeszcze nie teraz...
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax