Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: luki
Sob Lip 17, 2010 15:52
niezgadzające się długości profili i rur (piranha)
Autor Wiadomość
emjot 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 65
Skąd: S/W ok. Wrocławia
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 15:46   niezgadzające się długości profili i rur (piranha)

chiałem sobie obliczyć z rysunków ile tego będzie i wyszło:
40x40x2RHS 22,636m
30x30x2,3RHS 5,169m
25NBx3,2 PIPE 7,509m

liczyłem to kilka razy i tak samo wychodzilo (obliczenia z rysunków technicznych), natomiast projekt w tabeli podaje inne długość w przypadku 40x40 zaniżone w reszcie zawyżone. Na forum z kolei długości są różne, nie przypominające tych moich.
Jeszcze jedno w poście znalazłem cennik z budowy .... rura z szfem i bez szfa w sumie 18metrów gdzie to niby jest na rysunku?
jak ktoś robił piranhe w 100% zgodne z rysunkiem prosił bym żeby sprostował moje obliczenia
z góry dziękuję i pozdrawiam

[ Dodano: Sob Lip 17, 2010 15:49 ]
te 18 metrów rury to na pałąki i chyba na wahacze, ale dla czego takie same średnice?
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 19:32   

nie patrz na tabele tylko na rysunkach i sobie ddawaj dłogosci wszystki + jakis spory nadatek ok 2m bo cos mozesz zrypać, nieprawidłowe giecie, ciecie pod kątem, ja do ramy st4 robiłem 3x wycieczke do sklepu bo rur co chwile brakowało
 
 
 
Assur92 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 09:33   

emjot, długości potrzebnych materiałów będę już się nie zgadzały chociażby z związku z mocowaniem silnika. Każdy silnik nie jest tak samo mocowany więc trzeba dostosować ramę. A jak to _JF_ nie patrz na tabelę, bo to raczej przybliżone wartości.

Cytat:
Jeszcze jedno w poście znalazłem cennik z budowy .... rura z szfem i bez szfa w sumie 18metrów gdzie to niby jest na rysunku?

To była pewnie adaptacja planów na swoje potrzeby.
 
 
 
emjot 


Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 65
Skąd: S/W ok. Wrocławia
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 18:53   

witam
Tym razem obliczyłem dokładnie z rysunków technicznych że długości rur i profili wyszły mniejsze niż podane w tabeli, mimo tego że grubo doliczyłem zapasu.
Najrozsądniej wypada kupić wg tabeli, przynajmniej nie będe sobie pluł w twarz chciałem być mądrzejszy i mi czegoś zabrakło. Do końca lipca dam znać jak mi poszło
pozdrawiam.
 
 
 
same222 
Śmiechu



Pomógł: 14 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1081
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 13:52   

ja podawałem ten cennik i wyszło tak, że profila 40x40 zostało około 10cm nie licząc klinów po docinaniu rura bez szwa 12m zostało coś kolo 1-1,5m a te 6 ze szwem kupiłem na wahacze zostanie coś kolo 1,5-2m ale jeszcze ich nie zrobiłem

klatka wygląda tak:
http://lh6.ggpht.com/_8do...00/P1010471.JPG

podniosłem trochę pałąki przez co wyszły trochę dłuższe i całość jest 20cm dłuższa od oryginału przez co jest trochę więcej rury na wzdłuż i tył nie dawałem skosem na dół tylko bardziej równolegle co te rury łączące 2 pałąki przez co też trochę więcej poszło ale jak robisz piranha z moto to te długości co podałem są idealne bardzo mało odpadu
 
 
 
shaki27 


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 173
Skąd: lebork
Wysłany: Sob Lip 31, 2010 18:49   

Ja tylko na start wyliczyłem przybliżone wartosci by zacząć budowe Pirahi, a nie lepiej Ci będzie kupić najwazniejsze ilości materiału potem byś dokupił?

Chyba że masz daleko do składu albo nie masz jak przewieźć materiału?

a co do oryginalnych planów to tak jak śmiechu ja zmieniałem pod siebie niektóre wymiary, np wyczytałem że jeśłi jest budowana tak jak w oryginale to troche za krótka by nogi wygodnie były wiec wydłużyłem o pare cm i poszerzyłem by mieć gałke skrzyni biegów w środku pojazdu, wiec zawsze są jakieś przeróbki których nie obliczysz a wyjda w praniu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18


Partnerzy

MadMax