Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podłączyć stycznik aeg LS07
Autor Wiadomość
dawe 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 170
Skąd: zaborów
  Wysłany: Sro Mar 03, 2010 18:19   Jak podłączyć stycznik aeg LS07

Mam problem z podłączeniem wymienionego w temacie stycznika. Chcę go wykorzystać do połączenia silnika trójfazowego z wyłącznikiem ciśnieniowym 230V. Jak ktoś sie na tym zna to pisać ;)
stycznik mam dokładnie taki sam: http://allegro.pl/item929..._ls07_nowe.html
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 19:24   

Układ Działa jak zwykły przekaźnik samochodowy tylko na większe napięcie i prad
A1 A2 to wejdzie elektromagnesu po podaniu 24V stylk
1L1 styka sie z 2T1, 3L2 z 4T2 , 5L3 z 6T3
sa to styki fazowe a 21 i 22 to tez sie stykają jednak tutaj dajesz zero Hmm prosze tutaj katalog firmowy
http://www.calcentron.com...ower_Relays.pdf
http://www.google.pl/url?...CYOQ54GPEF2ABWQ
 
 
 
dawe 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 170
Skąd: zaborów
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 23:14   


tak to mam podłączyć? :/
 
 
 
speco 
elektryka, inne


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 141
Skąd: Bystrzyca oławska
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 17:25   

Nie wiem czy cewka przekaźnika wytrzyma ~ 230v, ale dla bezpieczeństwa podaję przykład podłączenia cewki na 24 v.Oto dorysowane połączenie:
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 19:10   

tego to nikt nie wie jak zrobić, puki nie powiesz dokładniej o tył wyłączniku ciśnieniowym.. a dokładniej czy on ma w sobie źródło <napięcie na wyjściu czy to zwykły wyłącznik 1 stykowy załączający i wyłączającym pod wpływem ciśnienia... bo jeśli na w sobie źródło to schematy po części są ok, jeśli to tylko stycznik beż źródeł to prąd pomocniczy trzeba pobrać jednej fazy...
Teraz coś ode mnie i racze wsiąść to pod uwagę... z katalogu nie wiemy dokładniej czy zacisk 21-22 się zwiera czy rozwiera podczas wzbudzenia elektromagnesu <po podaniu napięcia zasilania> proszę zajrzeć w katalog z 2 linku... wiec jeśli rozwiera podczas wzbudzaniu, proszę nie podłączać tam zera gdyż to jest nie zgodne z BHP
'''podczas pracy silnika czyli włączeniu stycznika zacisk pomocniczy jest rozłaczony czyli Zero sieciowe nie jest na obudowie czyli 100% porażenie prądu podczas przebicia wiec racze ominąć tez zacisk pomocniczy i zero niech będzie stałe
i jeszcze co do napięcia wzbudzania... Minimalne napięcie to 24V w katalogu pisze ze można zasilać je większymi napięciami w niektórych seriach nawet 2 fazami czyli 380V~
wiec przeczytaj dokładniej jaką ty masz serie.. ew dla bezpieczeństwa i obawy przed spaleniem cewki zasilaj je napięciem niższym to co SPECO podał to jest ok ale po co... z katalogu można wyczytać ze wzbudzenie można osiągnięć nie tylko z napięcia stałego ale również ze zmiennego wiec 3 bloki z opcji speco są do wywalenia czyli trafo mostek i kondensator... Dla obniżenia napięcia sieciowego nie opłaca sie stosować trafa tylko dla 1 stycznika, popularne sa zasilacze bez transformatorowe ale tutaj nie musimy sprostować napięcia wiec wystarczy tylko kondensator monolityczny na napięcie wyższe niż sieciowe <dla pracy 1,5W wystarczy kondensator 1uF> oczywiście ponad 250V można wyciągnąć tak np z silnika na 220V , kondensator rozruchowy, obudowa świetlówek itp
Poprawne schematy podam, jak odpowiesz na tamte pytania <jaka seria, jaki wyłącznik ciśnieniowy>
PZDR
 
 
 
dawe 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 170
Skąd: zaborów
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 20:36   

no więc tak wyłącznik ciśnieniowy mam zwykły, po prostu mechanicznie pod wpływem ciśnienia złącza i rozłącza prąd i mase.
Stycznik ma oznaczenie ls07 01E i pisze na nim że max napięcie to 600V
 
 
 
speco 
elektryka, inne


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 141
Skąd: Bystrzyca oławska
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 20:41   

Dobrze wiedzieć że ten stycznik można zasilać z 230v :P
 
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 21:00   

jeśli to jest seria E to można lądować napięcie max na cewkę 440V wiec pociągniecie 1 fazy

[ Dodano: Czw Mar 04, 2010 21:03 ]
w zielony kwadrat daj np bezpiecznik 500mA albo rezystr100om
 
 
 
dawe 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 170
Skąd: zaborów
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 21:19   

dobra dzięki, będę próbował to połączyć według schematu ;) , mam nadzieje że nic nie wybuchnie :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax