Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pojemnosc akumulatora a ladowanie.
Autor Wiadomość
pluskwa
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 06:12   Pojemnosc akumulatora a ladowanie.

posiadam silnik do CZ 350 12V , w tym motocyklu stosuje sie akumulator

12V 5Ah. jezeli dam aku o wiekszej pojemnosci np. 12V 14Ah to czy alternator bedzie go ladowal prawidlowo,czy np do polowy.jakie bede mial plusy uzywania takiego aku a jakie minusy?
 
 
morte36
[Usunięty]

Wysłany: Sro Gru 05, 2007 12:30   

hmmm powiem tak ja mam w swoim buggim akumulator dwa razy wiekszy niż powinien być w maluchu czyli podobna sytuacja jak u ciebie. Zapewne alternator nie ładuje do końca akumulatora tylko do ustalonej wartości w twoim przypadku 5Ah +/- 1Ah jaki jest tego minus nie wykorzystasz całego akumulatora i pewnie akumulator twój jest większy i cięższy ale to może być plus lub minus zależy jak na to patrzysz. plusem może być to że jak go naładujesz na maxa np. prostownikiem to bedziesz miał niezły kopniak dla rozrusznika lub dla dodatkowego oświetlenia albo np. wyciągarki ale na krótki czas. ogólnie rzecz biorąc akumulator nie doładowywany twaci swoje parametry i może stracić swoją pojemność spadając z 14 na 7 Ah
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 14:46   

będzie tylko załóz jak najmniejszy z maluszka naładuj na fuul i co jakis czas bedziesz musial doladowac ... pozdrawiam
 
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Sro Gru 05, 2007 20:26   

To niema znaczenia czy jest 7Ah czy 14Ah pradnica czy też alternator naładuje go tak samo jak prostowwnik ( prostownik przecież laduje akumulatory wszystkie tak samo). Bedzie tylko mozna dluzej na nim piłowac przy odpalaniu i troche dłuzej bedzie sie ladował. Ja mam Seicento z akumulatorem 50Ah a powiniemem miec koło 37Ah, ma to taka zalete że jak mi paliwka zabrakło i po zalaniu benzynki sie zapowietrzył ( wtrysk) to godzinke mi go krecił na akumulatorku. A teraz do tego mam mocne radyjko i halogeny dalekosiężne wiec sie sprawdza większa pojemność;o) to samo miałem w szayowozie - miałem akumulatorek od stara 12V 180Ah super palił ale wymeniłem na 37Ah ( z ziomkiem stary duzy za nowy mały) ;o)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax