Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
elegant 96 prosta instalacja ???????
Autor Wiadomość
andixx
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 08, 2009 14:50   elegant 96 prosta instalacja ???????

witam wszystkich jestem poczatkujacy pojazd juz mi stoji na kolach z silnikiem i chcialem skrucic elektryke ale przerasta mnie juz to spalilem stki w stacyjce bo ja odciolem od kolumny i masy nie mialem i kombinowalem z masa i cos sie upalilo potem na kabelki probowalem i byla iskra a teraz jej nie ma poluje na kabel od stacyjki ale potrzebuje jakiegos prostego schematu do eleganta z 96 roku chce zeby tylko palil i mial ladowanie i prosze was o pomoc z gory dziekuje :)
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Sro Lip 08, 2009 19:22   

A wiec

Cewka : ! do aparatu ... 16 albo 15 albo B+ za stacyjką ... z cewką a dokładniej z 1 i z masą łączymy kondensator, to samo przy wyjściu aparatu i z masą , jeśli nie masz kondensatorów to do elektronicznego i jakieś 10uF i powyżej 160V

Alternator musi mieć ten regulator napięcia (takie pudełko wielkości zapałek z kablem żółtym i zielonym> w alternator ma koło koła pasowego taki konektor gdzie go łączymy do stacyjki ale ten kabel jeszcze łączymy szeregowo z żarówką 5W jest jeszcze śruba M6 pisze na obudowie B+ ją łączymy z + akumulatora a minus aku łączymy z ramą buggy i z silnikiem <silnik jest izolowany jego gumami zawieszenia wiec dodatkowy gruby kabel jak ten co idzie do rozrusznika z aku.. chyba ze masz ten kabel bez izolacji taki płąski miedziany.. i jeszcze kabel do rozruchu... ogólnie nie polecam stacyjki, najlepiej skołować sobie włącznik od 20A załączania całej elektryki i jeszcze włącznik chwilowy do załączania rozrusznika
 
 
 
andixx
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 08, 2009 22:51   

dla mnie to czrna magia ale dzieki za informacje moze masz jakis numer kontaktowy gg to by my pogadali moze wtedy wiecej zrozumie
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 00:04   

andixx jesli nie rozumiesz to lepiej zlec elektyke osobie ktora sie na tym zna... od dobrze zrobionej elektyki zalezy jak sinik bedzie pracowal
 
 
jajek 
...Elektronika...


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3312
Skąd: Sławno k. Opoczna
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 00:13   

http://obrazki.elektroda.net/61_1233304769.jpg

przyjrzyj sie elementom u siebie np cewce, alternatorze, to zrozumiesz gdzie co podłączyć
 
 
 
andixx
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 12:33   

witam ponownie uporalem sie z ta intalacja poszlo pieknie chwycilem za scyzoryk powycinalem duzo kabli i na koncu chwila prawdy zwarlem brozowe prad :P z niebieskimi a potem czerwony z brazem i pojawila sie iskra:):):):) zrylem podwurko i wziolem sie za skracanie i ladnie wyszlo ale nie wiem czy mam ladowanie bo nie podloczylem tego kabla do kontrolki ladowania ale jak cos to bede jeszcze pisal dzieki za pomoc wszystkim :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax