Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Okrągłe błotniki w ruraku
Autor Wiadomość
maciekkrk
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 10, 2007 21:57   Okrągłe błotniki w ruraku

Witam, myślałem ostatnio nad okrągłymi błotnikami do ruraka i wpadłem na taki pomysł

http://img215.imageshack....s6302593bd4.jpg

Musimy się tylko zaopatrzyc w żywice poliestrową za dyche i starą gume o rozmiar większą od naszego koła (najlepiej bez bierznika). Trzeba jedynie nasmarować czymś gume wcześniej bo żywica po zaschnięciu nie chce odejść, mimo to udało mi sie oderwac ją od gumy bez większych problemów. W ten sposób mam fajny, lekki błotnik mocowany do wahacza. Niestety nie mam zdjęcia zdjętego ale jak zrobie to dodam. Może komuś się przyda taki pomysł, wg mnie wygląda nieźle. A może ktoś ma jakis ciekawy pomysł?
 
 
maciek
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 10, 2007 22:18   

no pomysl swietny :D ja mialem z blachy z tylu to oba urwalem i mi chlapie po oczach bagnem wiec trzeba cos pomyslec :P
 
 
mostek 



Wiek: 46
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 22:24   

łatwiej, przyjemniej i estetyczniej by wyszło jak bys zrobił z dykty forme i wtedy od srodka smarowal zywicą, jako rozdzielacz mozesz użyc zwykłej pasty woskowej do podłóg np. "pałacowa" warto wsadzic pomiedzy warstwy zywicy troche włókna co da nam jako takie zbrojenie i bedzie wytrzymalsza.
 
 
 
maciekkrk
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 15:20   

no w sumie masz racje ale dykta jest niestabilna i trudno było by uzyskać łatwy kształt, a opona załatwia nam temat kształtu
 
 
KrzysztofSS
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 15:23   

No właśnie, bo jak kamień puknie w tą pierdółke do zrobi dziury. Pasowało by to czymś wzmocnić, np włóż do środka metalową siatkę z bardzo drobnymi oczkami, i potem zalewaj dość grubo.
 
 
mostek 



Wiek: 46
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 15:43   

własnie zakupiłem dzis zywice, żelkot i mate szklaną no i utwardzacz, zrobie forme udokumentuje to fotkami i pokaze co mi wyszlo.
 
 
 
mostek 



Wiek: 46
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 17:35   

http://www.fotosik.pl/pok...66f94bc7da.html

składniki do wykonania błotnika



A tutaj juz po godzinie roboty pierwsze efekty kopyta w którym znajdzie sie odlew jeszcze tylko troszke gipsu na wyoblenie kantów i mozna bedzie mieszac zywice

http://www.fotosik.pl/pok...4890819c9d.html



http://www.fotosik.pl/pok...ca34001860.html
 
 
 
maciek
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 21:21   

no forma profi :D tylko czym najlepiej posmarowac zeby pozniej mozna bylo odkleic ??
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 21:28   

wg mnie najlepij zrobic takie zeby mozna poznij bylo rozkrecic taka forme wtedy najłatwije sie oddzieli.





ps gdzie kuiłes zywice i ile dales?

bo ja do smochodu potrzebował bede:P
 
 
maciek
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 21:33   

ja kupowalem kiedys tak w zestawie ze wszystkim to w motoryzacyjnym dalem 15-20 zetka
 
 
mostek 



Wiek: 46
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 11, 2007 21:55   

forme najlepiej posmarowac woskową pastą do podłogi takie stare w szklanych butelkach jeszcze w niektórych sklepach gospodarczych sie dostanie, no a jak jest rozkrecana to ułatwia duzo.

Co do zywicy to wyszło tak około 12-15zł za kg, 9zł za kg włókna, wziełem jeszcze 1kg żelkotu i utwardzacz razem wyszlo 56zł bez groszy.

patrzylem na allegro i strasznie mało tego dają takie zestawiki naprawcze, kiedys pracowałem w sztukateri i robilismy formy,szef mial beczke zywicy chciałem odkupic a on mi powiedział ze niedaleko mnie jest zakład co sprzedaje a ja mieszkając 30 lat nie wiedzialem o tym :) (chyba dlatego ze mnie nie interesowało) wiec w kazdej chwili mam do niej dostep bez opłat pocztowych a to dodatkowe 10zł
 
 
 
krolik144 
krolik144


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 172
Skąd: Sławków
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 23:28   

Kiedyś widziałem jak ktoś wyrzucił pod kosz stara plastikową beczke. Teraz zaluje że jej nie wziołem bo akurat by były dobra na błotniki. Ćwierć takiej beczki to już 1 błotnik
 
 
 
zeniek 


Wiek: 54
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1
Skąd: Zdzieszowice
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 10:53   

U naszych południowych sąsiadów na czymś podobnym do szayowozów ścigano się na zawodach. Tam błotniki były obowiązkowe. Nie pamiętam jak dokładnie były wykonane ale chyba były to dwa pręty na obu końcach błotnika a pomiędzy nimi był elastyczny plastik wygięty w U. Na nierównościach się wyginał i poddawał kamieniom wylatującym spod kół. Żeby je uszkodzić trzeba było kolizji z innym pojazdem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax