Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Buggy dźwig :D
Autor Wiadomość
morte36
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 20:43   Buggy dźwig :D

Nie wiem czy to jest bardziej modyfikacja optyczna czy mechaniczna ale umieszczam ją w dziale optycznych.



A więc co jakiś czas wymyślam sobie dodatkowe elementy konstrukcyjne dla mojego buggiego w pełni rozbieralne żeby można było założyć i ściągnąć kiedy tylko będzie taka potrzeba.



Potrzebowałem mini dźwigu aby przewodzić duże kamienie polne z lasu na moją działkę i stworzyłem coś takiego:























Ramię dźwigu jest solidne i jeszcze mnie nie zawiodło wiadomo że nie podniesie za dużych ciężarów ale nie dlatego że jest za słabe a raczej dlatego że buggy jest za lekki i by go przeciążyło. Na końcu ramienia jest zawieszony bloczek łańcuchowy z udźwigiem 2 ton więc spoko starcza. W trakcie podnoszenia większych ciężarów trzeba podłożyć coś pod przedni zderzak bo jednak resor i koła są za słabe na większy udźwig. Ramię można pochylać pod dowolnym kątem czy bardziej w pionie to większe ciężary dźwignie ale to jest pewnie oczywiste.



I na koniec kilka zdjęć z akcji:





pierwsze testowe podnoszenie na podwórku





najtrudniej jest obwiązać kamień żeby się nie wymkną w czasie podnoszenia



tutaj już prace w terenie lekko się zeszło i wieczór mnie zastał ale dobre światła z ursusa załatwiły sprawę



i na koniec akcja wyciągania kamieni z jeziora było ostro molo wytrzymało buggy też



SORKI za dużą rozdzielczość zdjęć ale nie miałęm czasu poprawiać
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 20:55   

Pomysł zaje...fajny.....;o)

lepszy efekt bylby gdyby mocowanie dzwigu bylo na osi przeniej bezposrednio a nie az na zdezaku....
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:02   

no z ta rozdzileka to pojechałeś popraw to proszę bo forum cale rozjeżdża sie i długo sie wczytują.



a pomysł całkiem ciekawy ;)
 
 
pulsarus 
Potwór z Bagien



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 2122
Skąd: Świecie n/Wisłą
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:28   

Popłynąłeś z pomysłem :D , ale fajna zabaweczka hehehe i zabójstwo dla przedniego resoru :P . Pewnie pióro wygina się w drugą stronę. Ale naprawdę fajnie. Myślałem sobie kiedyś nad podobnym dźwigiem, tylko chciałem do tego wyciągareczkę wykorzystać ;)
 
 
 
morte36
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:46   

co do przedniego resora to właśnie dlatego podstawiam lewarek pod zderzak czyli cały ciężar się opiera na lewarku a na resor nic nie naciska.



a co do środka ciężkości umieszczonego na przedniej osi a nie na zderzaku to jasne konstrukcyjnie było by to mądrzejsze ale ciężej do wykonania, montarzu i demontarzu aktualnie ramie zabezpieczają tylko dwie śruby przed zeskoczeniem ze zderzaka i tyle kąt naczylenia dowolny do osiągnięcia.
 
 
krolik144 
krolik144


Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 172
Skąd: Sławków
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 23:58   

Fajna sprawa:) Jeżeli chodzi o resor to ja bym zrobil jakieś ograniczniki na resor luib amortyzator. Zeby dogiął się do perwnoego momentu i dalej już się nie zgiął. Gratuluj pomysłu:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17


Partnerzy

MadMax