Download Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Album Statystyki Twoja Galeria
Strona główna Rejestracja Zaloguj

Uzytkownik:     Haslo:     Zaloguj automatycznie:   


Zapomnialem hasla
Nie masz konta? Zarejestruj sie Tutaj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym malować ramę???
Autor Wiadomość
Chinol
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 01, 2009 20:12   

Nie no ok tylko ^^^^pisze o malowaniu penzelkiem a tu jest raczej inna farba...Tak mi się zdaje.Czy Hameraide bedzie dobry?
 
 
Szuler17 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 372
Skąd: Wyszków
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 20:24   

Ja swoją ramę malowałem sprayem. źle zrobiłem, nie dlatego że spray się ściera czy coś. Sądziłem że taniej wyjdzie kupić spray niż np. Hamerajta. Jak zacząłem malować kupiłem 3 puszki, pomyślałem że powinno wystarczyć, wypsikałem je, kupiłem następne 3, znowu zabrakło, kupiłem ostatnie 3 puszki w sklepie i ledwo starczyło. Strasznie słabo krył, wydałem ok. 100 zł na te spraye. Gdybym miał teraz malować kupiłbym farbę w puszce i pomalował pistoletem. Odradzam malowania tanimi spreyami. Wszystko było pomalowane oprócz ramy :D podłoga w garażu, narzędzia, szafki itp. Nie wspomnę o problemach z zapchanymi dyszami.
 
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 21:04   

a myslisz ze p[istoletem pomalujesz tylko rame ??tak samo pruszy sie na wszystko wokolo.



a hameride to niby co ?? tez mozna pedzlem, walkiem, pistoletem malowac ;)
 
 
Szuler17 



Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 372
Skąd: Wyszków
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 21:24   

Na pistolecie to można ustawić jak ma rozpylać, a z tego spraya to leciało jak chciało.
 
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 14:46   

ja pierwsza rame pomalowalem dekoralem takim specjalnym na metal ale sie scieral po dluzszym czasie wiec aktualna maszyne pomalowalem hameriatem isupersie sie trzyma i starczyla puszka za okolo 30 zl i pomalowalem 2 warstwy pendzelkiem;)
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 19:21   

takze proponuje malowanie pędzelkiem , uzyskamy grubą warstwe juz po jednym malowaniu , dodatkowo mozna dodać utwardzacza , po pistolecie powłoka jest delikatna i cienka , maluac 3 razy wiecej farby wypuścisz w powietrze
 
 
 
SZPANER_ 


Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 40
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 02:04   

malujac malym cisnieniem tak duzo jej nie ucieknie.., ale jessli ustawiamy na 2.5 atmosfery to wiekszosc lecie na garaz a nie na rame. i ak ktos maluje pistoletem to 1 warstwe delikatnie prypylic by nie pocieklo
 
 
 
darekxlaw 



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 61
Skąd: LESZNO
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 20:42   

Moim skromnym zdaniem przy malowaniu takich konstrukcji najlepiej sprawdza się pędzel ja swojej ramy jeszcze nie malowałem ale na pewno pędzelek piwko i do pracy



A byłbym zapomniał można jeszcze proszkowo jak ktoś ma chęć i kaske
 
 
 
Maurycy 
Uzależniony



Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1217
Skąd: Dębica/RDE
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 12:46   

taa proszkowo bylo by najlepiej i warstwa byla by niezniszczalna ale cena takiego zaqbiegu znacznie przewyzszyła by koszt materiałów na budowe rurkowaca
 
 
 
mavioso
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 22:40   

.....12 PLN puszka + 3,5 rozcieńczalnik.....(można zapłacić kartą MASTERCARD)



..... widok świeżutkiego buggy.....BEZCENNY!!!!





dzisiaj skończyłem malować....użyłem do tego najzwyklejszej olejnej.Moim zdaniem, jeśli ktoś jeździ po lesie, to nie ma sensu wydawać większych pieniędzy na malowanie....dla mnie buggy ma przynosić wrażenia z jazdy, a dopiero później wyglądać( chociaż wygląd też ma dla mnie wielkie znaczenie ).....jaka to by była frajda z jazdy, jakbym bał się wjechać w błoto, lub w kałużę przy 50 km/h :D
 
 
luki 
:x



Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 3342
Skąd: Łancut
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 15:33   

olejna bardzo dobrze sie trzyma tylko trzeba dodat utwardzacza ;) sammalowalem swojego i bardzo dobrze sie trzyma
 
 
fppmen 



Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 473
Skąd: Z lasu
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 21:38   

ostatnio zakupiłem AUTORENOLAK + utwardzacz w sumie za 39zł i pomalowałem nim rame od motocyklu ale starczy tez na renowacje lakieru w krążowniku:)

dobra farba duza wydajność i dobrze sie trzyma, ze ścieralnościa to sie okaze...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by PiotreQ9 from www.HeavyMusic.org
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16


Partnerzy

MadMax